15. 05. 2015

Imunitný systém je komplex buniek a orgánov, ktoré náš organizmus chránia pred negatívnymi vplyvmi miliónov vírusov, baktérií, parazitov a rôznych toxických látok, ktoré nás obklopujú všade, kam ideme. Funguje non-stop, avšak pri nadmernom zaťažení organizmu fyzickou námahou, stresom, nevhodnou stravou a zlými návykmi sa jeho sila oslabí.

Keďže každý deň prehltneme státisíce baktérií a vírusov, s ktorými si naša imunita pri správnom fungovaní poradí, pri jej oslabení nedokáže bojovať s toľkými patogénmi. Dôležitým pomocníkom na udržanie imunitného systému v správnej kondícii je prevencia. Existuje niekoľko metód s pozitívnym účinkom na imunitný systém. Jedným z nich jedetoxikácia. Aby sa práca imunitného systému odľahčila, je vhodné telo detoxikovať.

Ako prvé je vhodné očistiť tráviaci trakt. V črevách sa nachádza veľa imunitných buniek, ktoré tvoria prvotnú bariéru pred vstupom patogénov hlbšie do organizmu. Nevyvážená strava bohatá na cukry, bielkoviny, tuky a málo vlákniny spôsobuje ukladanie potravy na steny čriev, kde tvoria film, cez ktorý neprenikajú nutričné látky ďalej do organizmu a okrem toho je živnou pôdou pre rozmnožovanie baktérií a parazitov.

Nemyslite si, že očista čriev bude trvať deň. Je to pomalý a dlhodobejší proces. Je dôležité zmeniť stravovacie návyky, znížiť príjem cukrov, bielkovín a zlých tukov, presadnúť na konzumáciu väčšieho množstva vlákniny (ovocia, zeleniny) a zvýšiť príjem tekutín na dvojnásobok. Tekutiny, ale i potraviny prijaté počas detoxikácie, by mali byť neutrálneho až zásaditého pH. Minerálny nápoj AcidoFit vytvára v organizme zásadité prostredie, v ktorom sa baktérie a vírusy nemôžu tak rýchlo rozmnožovať ako v kyslom prostredí. Okrem toho dopĺňa minerálne látky a extrakty z aloe vera a alfa alfa podporujú činnosť a obnovu buniek.

Na urýchlenie a podporu tejto očisty vyskúšajte doplnok Yucca Shidigera, ktorý pôsobí v tele ako mydlo a rozpúšťa nánosy uložené na stenách čriev. Nezabúdajme na to, že pri odstraňovaní nánosov je nevyhnutné chrániť steny čriev dobrými baktériami, ktoré zabraňujú patogénom prichyteniu na steny. Probiotické kultúry v Probiodome obsadzujú všetky časti tráviacej sústavy od začiatku až po koniec.

Počas kúry nezabúdajte na doplnenie vitamínov a minerálov, ktoré sú dôležité na obnovu a regeneráciu buniek. V každom prípade netreba zabudnúť na ozdravné zásadité kúpele, pri ktorých sa toxíny vylučujú kožou. Jedným z našich tipov je sóda do kúpeľa. Má vynikajúce účinky na odstraňovanie kyselín z tela, výborná pri svalovej horúčke a ešte ako bonus zanecháva pokožku jemnú.

Správny čas na detoxikáciu je vždy, keď sa rozhodnete. Avšak nerozmýšľajte dlho a neodkladajte ju. Keď budete ležať v posteli s horúčkou, vtedy už bude na detoxikačnú očistu tela neskoro.

Viete že: jedným bozkom prenesiete na partnera 80 000 000 baktérií  dobrých, či zlých. Závisí od toho, ktoré prevládajú...

Autor: Mgr. Lucia Komorechová

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.