Ako si vybrať pre seba najúčinnejší spaľovač tukov? 20. 02. 2017

 Každý z nás sa vo fitness centre alebo pri rôznych pohybových aktivitách snaží vylepšiť svoju postavu. Pravidelne trénuje, má pod kontrolu svoj denný kalorický príjem a výdaj, zlepšuje tréningové jednotky. Poznáte to však. Svaly sa stávajú pevnejšími, celé telo je zdatnejšie, tréningy tvrdšie, ale tukové vankúše na „štandardných miestach“ (u mužov na bruchu a u žien aj na bokoch, zadku a tricepsoch) už nemiznú tak, ako by sme si to predstavovali. A tak prichádza ideálny čas siahnuť po kvalitnom spaľovači tukov.

 Pri dnešnej obrovskej ponuke by sme však potrebovali mať pri sebe minimálne odborníka na výživu a biochemika, aby nám poradili, ktorý produkt je pre nás ten najlepší. Keď sa pustíte do „googlenia“, hneď zistíte, že najznámejší a najviac používaný je L-Karnitín. Pomerne často sa však stretnete aj s názorom, že L-Karnitín je na spaľovanie tukov slabý a je potrebné siahnuť po niečom silnejšom.

 L-Karnitín – najrozšírenejší spaľovač

Poďme si však najskôr rozobrať, ako L-Karnitín funguje. Táto látka hrá rozhodujúcu úlohu pri spaľovaní tukov v tele. Je hlavným receptorom pre aktiváciu kyselín v bunkovom metabolizme. Pôsobí ako „energizér“ na organizmus, ktorý stimuluje. V minulosti bol preto považovaný za „energeticky vitamín“, ktorý priaznivo podporuje činnosť srdca. Svoju úlohu spaľovača tukov plní výborne, absentuje však pri ňom silný stimulačný účinok, ktorý viacerí návštevníci fitness centra hľadajú. Práve táto absencia stimulačných látok však robí na druhej strane z L-Karnitínu dostupnejší produkt pre ľudí, ktorí majú tieto látky kontraindikované – to znamená že ich nemôžu konzumovať, pretože majú vysoký krvný tlak, zvýšenú činnosť štítnej žľazy alebo majú kardiovaskulárne problémy. Aj títo ľudia chodia do fitness centier a L-karnitín je pre nich výborná voľba.

 L-karnitín má taktiež výborný lipotropný účinok (využíva tuky určené k spaľovaniu), ktorý dokážeme ďalej niekoľkonásobne ešte zvýšiť. L-Karnitín je totiž možné ďalej „vytunovať“, a to tak, že sa k nemu pridajú ďalšie stimulačné látky, ktoré navzájom synergicky zosilnia účinok. A s týmto zámerom a účinkom vznikol produkt ThermoFit od Kompavy, ktorý môžeme považovať za jeden z najsilnejších dostupných spaľovačov na trhu.

ThermoFit – najsilnejší spaľovač so silným stimulačným účinkom

ThermoFit obsahuje silné stimulačné látky ako Citrus aurantium (prírodnú náhradu efedrínu), extrakt z bielej vŕby (prírodnú alternatívu aspirínu), prírodný stimulant kofeín, stimulant a silný detoxikátor zelený čaj, extrakt z myrhovníka (gugul), ktorý zmierňuje zápal vo svale pri pretrénovaní, L-tyrozín, ktorý urýchľuje metabolizmus tukov, naringín, chróm a selén. Toto zloženie robí z ThermoFitu silný spaľovač tukov so stimulačným účinkom, ktorý pocítite hneď krátko po užití.

Odporúčame užívať minimálne 45 min pred tréningom 2 kapsule, pre ľudí citlivých na stimulačné látky je vhodné začať s 1 kapsulou a prípadne dávku postupne zvyšovať na 2, max. 3 kapsule. Na celkové naštartovanie metabolizmu sa odporúčajú užívať 2 kapsule v čase okolo 10.00 hod. Dávajte si však pozor na užívanie po 19.00 hod. Silný stimulačný účinok môže spôsobiť problematickejšie zaspávanie.

Autor. Dip. fyz. Martin Minárech, tréner 3. stupňa a rozhodca 1. stupňa v Slovenskej asociácií  silového trojboja a kulturistiky.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.