Aminokyselina L-metionín 26. 02. 2015

L-metionín patrí medzi esenciálne (nevyhnutné) sírne aminokyseliny, ktoré si telo nevie samo produkovať. Je preto potrebné dodávať ho telu potravou. Možno ju označiť za stavebný blok výživných látok pre normálne vlasy a nechty. Má detoxikačné a antioxidačné účinky. Je súčasťou mnoho bielkovín v ľudskom tele, je potrebná pre ich tvorbu. L-metionín sa nenachádza v zelenine a strukovinách, jeho bohatým zdrojom sú však obilniny, orechy, ryby, vajcia, jogurty a mäso.

• L-metionín bráni lámavosti vlasov

• Zabraňuje padaniu vlasov a podporuje ich rast

• Je dôležitý pre syntézu kolagénu

• Chráni organizmus pred účinkami voľných radikálov

• Chráni pečeň pred toxickými látkami (spája sa s ťažkými kovmi a vylučuje ich z tela)

• Zvyšuje produkciu lecitínu, čím nepriamo pomáha znižovať cholesterol v krvi

• Reguluje tvorbu amoniaku, čím zabraňuje dráždeniu močového mechúra

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.