Antioxidant Vitamín E 26. 02. 2015

Vitamín E je spoločný názov pre skupinu látok taktiež nazývaných tokoferoly. Existuje 8 prirodzene sa vyskytujúcich foriem tokoferolov. Najúčinnejšou formou z nich je alfa-tokoferol. Vitamín E patrí medzi vitamíny rozpustné v tukoch. ktoré sa môžu v malých množstvách ukladať vo svaloch, tukovom tkanive a v pečeni.Výskyt Vitamínu E

Vitamín E sa vyskytuje viac v rastlinnej ako živočíšnej forme. V živočíšnej forme sa nachádza hlavne vo vajciach a v rastlinnej forme je jeho najväčší pomer v zelenej listovej zelenine, obilných klíčkov, orechoch a semenách a v olejoch z nich pripravených. Patrí sem slnečnicový olej, olej z pšeničných klíčkov, olivový olej.

Hlavné účinky vitamínu A

 • Antioxidant – zabraňuje tvorbe voľných radikálov, ktoré vznikajú v tele UV žiarením, fyzickou námahou, vplyvom vonkajších faktorov, fajčením, pitím alkoholu…
 • Zabraňuje poškodzovaniu bunkovej DNA a tým tvorbe DNA mutácií (vznik rakoviny)prípadne poškodením bunky (starnutím)
 • Podporuje tvorbu a chráni pred prasknutím červené krvinky
 • Dôležitý pri prevencii samovoľných potratoch, má účinok na plodnosť a potenciu
 • Je potrebný pre správny metabolizmus nenasýtených mastných kyselín (rastlinné oleje), ktoré chráni pred oxidáciou a tým ich znehodnotením
 • Je dôležitý pre syntézu bielkovín, nervového a svalového systému
 • Pomáha v prevencii srdcovo cievnych ochorení ako je ateroskleróza a znižuje hladinu zlého LDL cholesterolu
 • Zmierňuje menštruačné bolesti a intenzitu krvácania
 • V prípravkoch na pleť udržiava pokožku pevnú a hydratovanú
 • Regeneruje sa vitamínom C
 • Podporuje účinok koenzýmu Q10

Vedcami bolo dokázané, že vo veľkých dávkach vyliečil choroby ako napríklad zápal obličiek, vredy predkolenia, kožné problémy, u žien posúva hranicu menopauzy. U starších ľudí zlepšuje imunitu, a tým zvyšuje odolnosť voči infekciám. Odporúčaná denná dávka je 10– 30mg/deň.

Vitamín E sa nachádza aj v produktoch firmy Kompava ako primárna zložka v Premium Carnosine, Fytosoja + vitamin E.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.