Antioxidanty - čo sú a ich účinky 26. 02. 2015

Čo sú antioxidanty?

Antioxidanty sú látky, ktoré zabraňujú negatívnemu pôsobeniu voľných kyslíkových radikálov (poškodzujú bunky v ľudskom tele, tým urýchľujú starnutie organizmu a spôsobujú degeneratívne a nádorové ochorenia – civilizačné choroby).

Každý organizmus je vybavený „antioxidačným systémom“, ale tento nie je schopný zvládnuť prebytok týchto radikálov. Aby sme zabránili nenávratnému poškodeniu organizmu, je potrebné dodávať do organizmu potrebné množstvo antioxidantov. Dôležitými antioxidantami sú vitamín C, E, beta karotén, stopové prvky selén, zinok, mangán, ale tiež prírodné látky koenzým Q-10, zelený čaj, extrakt z listov Ginkgo biloba.

Práve kombinácia týchto antioxidantov, kde jeden ochraňuje druhý, znásobuje ich priaznivý účinok na ľudský organizmus.

Priaznivé účinky antioxidantov na telo:

  • chránia organizmus pred vznikom nádorových ochorení;
  • zvyšujú celkovú imunitu;
  • spomaľujú proces starnutia;
  • podporujú správnu činnosť srdca;
  • pomáhajú zlepšovať zrak;
  • znižujú hladinu cholesterolu v krvi.
zelený čaj

Jedným z vynikajúcich produktov, ktoré pôsobia priamo na voľné radikály, je K2 Anti Age Day & Night, ktorý zvyšuje tvorbu bunkovej energie, fyzický výkon, vitalitu a sexuálne zdravie. Zmierňuje prejavy starnutia (vrásky, ochabnutú pokožku) a chráni bunky pred oxidačným poškodením. Zlepšuje regeneráciu a detoxikáciu počas noci, vďaka čomu je ráno telo oddýchnuté, svieže a plné energie. 

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.