Bábovka s mrkvou a proteínom 26. 02. 2015

Mrkvu pozná asi každý. Používame ju asi všetci. Mrkvu berieme ako niečo úplne normálne a samozrejmé. A predsa má mrkva svoje kvality, svoju hodnotu a svoju silu. Mrkva je náš najbohatší zdroj betakaroténov, tie sa v organizme menia na vitamín A. Sto gramov mrkvy znamená trojnásobok dennej odporúčanej dávky vitamínu A. Mrkva je bohatá i na vitamíny B,C,D a E. Obsahuje magnézium, vápnik i železo. Mrkva je plná antioxidantov a plná vlákniny. Na druhej strane obsahuje minimum tukov a cukrov. Skrátka vynikajúca plodina plná sily. Ak si chcete na sebe vyskúšať pozitívne účinky mrkvy, mali by ste denne zjesť jednu až dve surové mrkvy alebo vypiť pohár čerstvej mrkvovej šťavy.


  
Potrebujeme:

280g ovsených vločiek,

4L medu,

3ks vajec,

2PL olivového oleja,

50 g bieleho jogurtu,

2 väčšie mrkvy,

1 jablko,

trochu soli,1kypřicí prášok

1ČL citrónovej kôry,

hrsť hrozienok,

maslo na vymastenie formy

1 dávku Kompava-zen-whey vanilková príchuťPostup:

Ovsené vločky rozmixujeme na múku, mrkvu rozmixujeme na drť a v miske zmiešame. Pridáme med, olivový olej, biely jogurt, prášok do pečiva, soľ, citrónovú kôru, hrozienka, na kúsky nakrájané jablko, žĺtky. Z bielkov ušľaháme sneh. Všetko zmiešame dohromady, formu vymastíme maslom, vysypeme trochou múky z vločiek a cesto dáme do formy. Pečieme na 180 stupňov 40-50 minút.

Dobrú chuť! :-)


Nutričné hodnoty
1 ks       545,48 kJ, 130,70 kcal, 5,26 bielkoviny, 19,10 sacharidy, 2,24 tuky
100g      765,59 kJ, 182,99 kcal, 7,38 bielkoviny, 26,82 sacharidy, 3,15tuk
y

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.