Bielkoviny v potravinách 26. 02. 2015

Základné stavebné látky zložené z aminokyselín, tvoriace celkovú svalovú sústavu. Aby boli telu prospešné, musia sa naštiepiť na jednotlivé aminokyseliny, ktoré sú pre ľudské telo nenahraditeľné – hlavne v procese budovania kvalitnej svalovej hmoty a zabráneniu jej straty.

Bielkoviny prijímame zo stravy v rastlinnej a živočíšnej podobe:
- Živočíšne (mäso, mlieko, vajcia a výrobky z nich) – označujú sa ako plnohodnotné, lebo obsahujú všetky aminokyseliny, potrebné pre stavbu telesných bielkovín. Vyznačujú sa veľmi vysokou biologickou hodnotou a vysokým zastúpením esenciálnych aminokyselín BCAA, dobrou stráviteľnosťou zvyšujú hladinu glutatiónu – účinný antioxidant, slúžiaci k neutralizácii toxínov.
- Rastlinné (strukoviny, ovsené vločky, sója, kukurica, pšenica, ryža…) – obsahujú vysoké percento kvalitnej bielkoviny, sú kvalitným zdrojom aminokyselín, znižujú hladinu cholesterolu, obsahujú vzácne izoflavonoidy – látky podobné „rastlinnému estrogénu“ GENISTEIN, ktorý pôsobí ako silný antioxidant proti rakovine prostaty a pŕs.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.