Bielkoviny v strukovinách 26. 02. 2015

S t r u k o v i n y

táto skupina potravín v poslednej dobe stúpa v podvedomí ako športovej,tak i racionálnej výživy. Ich prednosťou je vysoký obsah biologicky aktívnych látok ako sú cenné rastlinné oleje,lecitín,minerálne látky,vitamíny a vláknina.Najkvalitnejšia je sójová bielkovina.

Nevýhodou strukovín z hľadiska stráviteľnosti bielkovín je bunková štruktúra s obsahom celulózy,ktorá brzdí trávenie a tým spôsobuje plynatosť. Tento problém možno vo veľkej miere obmedziť predbežným namočením a naklíčením strukovín pred ich kuchynskou úpravou.

D á v k o v a n i e  b i e l k o v í n

za optimálnu dennú dávku uvádza Americká akadémie vied 0,8 g na kilogram telesnej hmotnosti. Výrazne vyššie nároky na prívod bielkovín má organizmus v období rastu,puberty. Ženám v období tehotenstva a laktácie sa odporúča zvýšiť dávku o 10 až 20 g denne.

Všeobecne známa je vyššia spotreba bielkovín u silových športovcov,osobitne v období tréningu zameraného na zvyšovanie objemov,kedy sa odporúča 2 až 2,5 g na 1 kg telesnej hmotnosti. V praxi sa neraz stretávame s tendenciou prijímať extra vysoké dávky,3,4 prípadne viac gramov bielkovín na 1 kg telesnej hmotnosti.Neplatí ani tu však,že ak je niečo dobré,tak trikrát viac je trikrát lepšie.Skôr naopak. Nadbytočné bielkoviny nedokáže organizmus efektívne využiť na stavbu svalovej hmoty. Tieto sa využívajú ako energický substrát alebo ich telo premieňa na telesný tuk. V oboch prípadoch sú neúmerne zaťažené obličky a pečeň.

Problémom pri dávkovaní bielkovín býva,že pri konzumácii relatívne nízkotučných jedál dostaneme do tela pri vyšších dávkach i viac tukov. Riešenie? Iba proteínové prípravky nám môžu zaručiť,že privedieme do tela dostatok bielkovín bez toho,aby sme konzumovali nadbytočný tuk,ktorého je napokon dosť i v bežnej strave.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.