Citrus aurantium - účinný spaľovač tukov 26. 02. 2015

Citrus aurantium je ovocie známe z tradičnej čínskej medicíny pod názvom Zhi shi a má pozitívny účinok na redukciu podkožného tuku. Obsahuje viacero účinných látok ako sú Synefrín, N-methyltyramín, Tyramín, Hordemin a Octopamin. Najznámejšou látkou citrusu je Synefrín = synephrine.


 

Synefrín známy tiež pod názvom symphatol alebo oxedrin. Je to látka alkaloidnej povahy. Chemicky je veľmi podobný efedrínu a pseudoefedrínu. Synefrín je určitou legálnou alternatívou návykovej látky efedrín, ale nemá negatívne  účinky efedrínu na centrálny nervový systém. Synefrín špecificky stimuluje Beta-3 receptory, čím dochádza k stimulácií lipidového metabolizmu bez vedľajších účinkov. Pretože je to látka štrukturálne blízka adrenalínu, pôsobí centrálne stimulačne. Používa sa predovšetkým k redukcii tuku, zníženiu telesnej hmotnosti a zvýšeniu hladiny dostupnej energie.


V súvislosti s kontrolou váhy Citrus aurantium pôsobí na redukciu hmotnosti nasledovne:


Zvyšuje termogenézu – urýchľuje spaľovanie tukov v problematických partiách tela.

Zvyšuje fyzický výkon – vďaka aeróbnej aktivite sa mastné kyseliny odbúravajú z tukových zásob a zabezpečujú zvýšenie fyzického výkonu, tuk sa premieňa na energiu.


Niečo k účinkom spaľovača tukov Citrus aurantium:

 • zvyšuje metabolizmus organizmu a teda aj metabolizmus tukov;

 • zvyšuje spaľovanie tukov, podporuje štiepenie tukov, špeciálne atakuje tukové bunky;

 • zvyšuje výdaj energie, zvyšuje energiu organizmu;

 • znižuje chuť k jedlu, potláča chuť na jedlo (obmedzuje pocit hladu), znižuje apetít, predchádza prejedaniu sa;

 • zlepšuje cirkuláciu krvi;

 • podporuje činnosť pečene;

 • pôsobí ako zažívacie tonikum, ukľudňuje žalúdok, potláča nevoľnosť, nadúvanie a nepríjemné pocity v žalúdku;

 • rozpúšťa ľadvinové kamene a čistí krv;

 • uvoľňuje adrenalín a noradrenalín z tukového tkaniva;

 • obsahuje množstvo minerálov a vitamínov, hlavne vitamín C;

 • má ukľudňujúci účinok.

Jednou zo zložiek Thermofitu od Kompavy je práve spomínaná zložka Citrus aurantium, ktorá hrá nezastupiteľnú úlohu pri spaľovaní tukov.

Diskusia

Referencie a články

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.