Citrus aurantium - účinný spaľovač tukov 26. 02. 2015

Citrus aurantium je ovocie známe z tradičnej čínskej medicíny pod názvom Zhi shi a má pozitívny účinok na redukciu podkožného tuku. Obsahuje viacero účinných látok ako sú Synefrín, N-methyltyramín, Tyramín, Hordemin a Octopamin. Najznámejšou látkou citrusu je Synefrín = synephrine.


 

Synefrín známy tiež pod názvom symphatol alebo oxedrin. Je to látka alkaloidnej povahy. Chemicky je veľmi podobný efedrínu a pseudoefedrínu. Synefrín je určitou legálnou alternatívou návykovej látky efedrín, ale nemá negatívne  účinky efedrínu na centrálny nervový systém. Synefrín špecificky stimuluje Beta-3 receptory, čím dochádza k stimulácií lipidového metabolizmu bez vedľajších účinkov. Pretože je to látka štrukturálne blízka adrenalínu, pôsobí centrálne stimulačne. Používa sa predovšetkým k redukcii tuku, zníženiu telesnej hmotnosti a zvýšeniu hladiny dostupnej energie.


V súvislosti s kontrolou váhy Citrus aurantium pôsobí na redukciu hmotnosti nasledovne:


Zvyšuje termogenézu – urýchľuje spaľovanie tukov v problematických partiách tela.

Zvyšuje fyzický výkon – vďaka aeróbnej aktivite sa mastné kyseliny odbúravajú z tukových zásob a zabezpečujú zvýšenie fyzického výkonu, tuk sa premieňa na energiu.


Niečo k účinkom spaľovača tukov Citrus aurantium:

 • zvyšuje metabolizmus organizmu a teda aj metabolizmus tukov;

 • zvyšuje spaľovanie tukov, podporuje štiepenie tukov, špeciálne atakuje tukové bunky;

 • zvyšuje výdaj energie, zvyšuje energiu organizmu;

 • znižuje chuť k jedlu, potláča chuť na jedlo (obmedzuje pocit hladu), znižuje apetít, predchádza prejedaniu sa;

 • zlepšuje cirkuláciu krvi;

 • podporuje činnosť pečene;

 • pôsobí ako zažívacie tonikum, ukľudňuje žalúdok, potláča nevoľnosť, nadúvanie a nepríjemné pocity v žalúdku;

 • rozpúšťa ľadvinové kamene a čistí krv;

 • uvoľňuje adrenalín a noradrenalín z tukového tkaniva;

 • obsahuje množstvo minerálov a vitamínov, hlavne vitamín C;

 • má ukľudňujúci účinok.

Jednou zo zložiek Thermofitu od Kompavy je práve spomínaná zložka Citrus aurantium, ktorá hrá nezastupiteľnú úlohu pri spaľovaní tukov.

Diskusia

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.