Čo si dať po cvičení ? SKÚS KONOPNÝ PROTEÍN 19. 07. 2017

Všetci poznáme pozitívne účinky konope na naše zdravie. Konope je zdrojom nie len zdraviu prospešných látok, ale je vhodné aj pre diabetikov a celiatikov. Konopné semienka sa stali v dnešnej dobe obrovským trendom a ľudia ho pridávajú do rôznych jedál. Ale počuli ste už o konopnom proteíne? Športovci si ho žiadali ako  náhradu za živočíšny proteín a my máme teraz  príležitosť Vám o ňom trocha porozprávať.

Konopný proteín sa vyrába vylisovaním  oleja z konopného semienka, ktoré sa  potom pomelie a preoseje, aby sa odstránila časť vlákniny a zvýšil sa podiel bielkovín. Je veľmi dobre  stráviteľný a využiteľný aj v surovom stave, nevyvoláva žiadne alergie, takže je vhodný naozaj aj pre skupiny ľudí s rôznymi alergiami či potravinovými intoleranciami vrátane celiatikov.

V čom sú jeho výhody a v čom nevýhody oproti živočíšnym proteínom?

Výhodou je, že obsahuje komplexné plnohodnotné  bielkoviny a že nie je živočíšny. Môžu ho užívať aj vegáni a vegetariáni. Konopný proteín dokáže konkurovať bežným srvátkovým aj sójovým proteínom. Pýtate sa ako je to možné?

Je určený v podstate pre všetkých. Považuje sa za vysoko nutrične ​​hodnotnú potravinu, ktorá je pre telo prospešnejšia ako klasicky a priemyselne spracované preparáty. Môžeme ho zaradiť do jedálnička kedykoľvek počas dňa, záleží na aktívnom pohybe. Odporúča sa  hlavne po fyzickom výkone, ale dať si ho môžete v podstate kedykoľvek, keď naň dostanete chuť.

Jeho chuť je nenápadná, občas pripomína oriešky. Nepatrí medzi prípravky, ktoré sú výrazne ochutené, takže ak nie ste zvyknutí na takú chuť, bude to pre Vás nezvyklé. Môžete ho ale skúsiť ochutiť medom, škoricou alebo javorovým sirupom. V podstate čímkoľvek, čo vám chutí. Nápadom sa medze nekladú.

Diskusia

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.