Detoxikácia po objemovke 15. 05. 2015


Každý z nás, kto cvičí za účelom pribratia svalovej hmoty, snaží sa využiť práve obdobie jesene a zimy na zvýšenie príjmu živín a objemového cvičenia.

So zvýšeným príjmom potravy telo nedokáže častokrát dostatočne rýchlo potravu spracovávať a dochádza tým k zaťažovaniu ako metabolizmu, tak aj trávenia. Hlavne zvýšený prísun bielkovín zaťažuje nielen pečeň a obličky, ale aj celý organizmus tvorbou toxínov a tráviacu sústavu, kde nestrávená potrava zahníva.

Veľmivhodným spôsobom, ako zistiť, či je príjem bielkovín vysoký, je odmerať si množstvo bielkovín v moči pomocou indikačných papierikov 3-TestAk je hodnota zvýšená, je čas na detox.


Detox naštartuje organizmus na obdobie, kedy chceme rysovať

Zrýchli sa metabolizmus, zlepší prietok krvi v cievach, zlepší sa schopnosť absorpcie živín tráviacou sústavou, a tým sa zlepší regenerácia a podporí lepšie spaľovanie tukov v období, keď budeme chcieť rysovať.

Jedným z prirodzených a ľahkých spôsobov detoxikácie je užívanie extraktu z divoko rastúcej palmy Yuccy Shidigery. Saponíny, ktoré obsahuje, zabraňujú i prichyteniu akýchkoľvek látok na steny ciev a čriev, teda i baktérií a vírusov. Následne sa toxíny prirodzeným spôsobom z tela vylúčia von. Saponíny vďaka svojmu antioxidačnému účinkuznižujú množstvo voľných radikálov, čím zlepšujú zdravie. Nezabúdajme na dostatočný pitný režim - aspoň 2 - 3 litre tekutín denne.


Vhodným doplnkom na zlepšenie detoxikačného účinku Yuccy je MSM Acidofit. MSM zvyšuje priechodnosť bunkových stien a umožňuje vode a nutrientom dostať sa do buniek a odplaviť škodliviny. Acidofit odkyslí organizmus od prebytku kyselín v krvi, ktoré vznikajú práve nadbytkom bielkovín.

 

Autor: Ing. Boris Steinecker

Diskusia

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.