Divoké rieky v Colubmbii, Andrássy 26. 02. 2015

Ako každú zimu aj túto sme sa vydali zdolávať divoké rieky do južnej Ameriky. Tento krát sme si vybrali ako cieľovú destináciu nie veľmi známu Kolumbiu. Rieky v Kolumbii sa vyznačujú predovšetkým tým že sú zarezané hlboko v džungli a možnosť úniku po nejakej chybe je nulová. Svojim objemom sa taktiež radia k riekam s veľkým prietokom a tým že sa nachádzajú v odľahlom teréne trávime zvyčajne na nich skoro vždy až 3 dni a teda sme vždy nútený prenocovať v džungli. Spoľahnúť sme sa teda museli predovšetkým len sami na seba a na to čo sme mali zo sebou. Kajak musíme vždy nabaliť tak aby bol čo najľahší a bolo v ňom pritom všetko podstatné. Veci na spanie, veci na záchranu, lekárničky, jedlo a výživové doplnky. Napríklad takú lekárničku využívame hneď na prvej viacdennej rieke keď ma pri prenášaní v džungli do ruky poštípal škorpión. Taktiež hadov a kadejakej inej hávede tu bolo neúrekom takže sa trebalo mať vždy na pozore. Pri kajakovaní a obzvlášť takom expedičnom kedy na rieke trávime neraz aj celý deň zdolávaním extrémne náročných perejí je potrebné systematicky doplňovať energiu. Toto sme sa naučili už počas našej expedície v ruskej Sibíri a tak už pred akciou sa dopredu zásobujeme výrobkami z Kompavy ktoré sú pre nás šité ako na mieru. Predovšetkým 3Energy barK4 Power gel nám dodáva silu počas celého dňa keďže čas na nejaké poriadne jedlo nemáme. Výhodou týchto dvoch výrobkov je že takmer nič nevážia, dodajú nám dostatok energie a v pohode ich každý schováme do vesty. Na náročných riekach v nepriestupnej džungli fungujeme na nich takmer celý mesiac a za ich pomoci zdolávame jedny z najťažších kolumbijských riek. Pre tých ktorý potrebujú veľký výkon v malom balení vrele odporúčam tieto výrobky od Kompavy. Či už na ruskej Sibíri alebo v kolumbijskej džungli vždy nám dodali potrebné množstvo energie na to aby sme mohli zdolať tie najťažšie rieky čo nám daná krajina ponúkala. Preto ich naozaj odporúčam každému kto hľadá kvalitné výživové doplnky.

 Tomáš Andrássy, reprezentant SR v extrémnom zjazde na kajaku

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.