Esenciálna aminokyselina L-Glutamín 26. 02. 2015

Viete, že Glutamín, tým že zvyšuje hladinu glutatiónu, spomaľuje starnutie a tým nám predlžuje aktívny vek?Glutamín je aminokyselina, ktorá sa zaraďuje medzi významné produkty, ktoré zabraňujú starnutiu buniek.

Glutamín posilňuje imunitu, skracuje dĺžku chorôb a zlepšuje rekonvalescenciu. Zlepšuje obnovenie svalovej sily, pomáha pri detoxikácií organizmu odstránením amoniakových zvyškov v svale, týmto odstraňuje svalovú únavu, zlepšuje regeneráciu, zvyšuje výkonnosť a vývoj svalov.Glutamín je nenahraditeľný pre každého, kto je v strese alebo chorý.Glutamín má veľký vplyv na zvýšenie hladiny glutatiónu.

Čo je to glutatión?

Glutatión sa skladá z 3 aminokyselín / cysteín, kyselina glutámová a glycín / a vytvára sa vo všetkých bunkách nášho organizmu. Je produkovaný v pečeni. V pečeni sa nachádzajú najväčšie množstvá tých látok, ktoré zabezpečujú detoxikáciu škodlivých produktov. Tie sú glutatiónom metabolizované a vylučované žlčou. Určité množstvo glutatiónu je vylučované z pečene priamo do krvného obehu, kde pomáha udržať celistvosť červených krviniek a chráni biele krvinky. Glutatión sa vyskytuje aj v pľúcach a črevnom trakte, kde pomáha pri premene cukrov. Čo je dôležité, podporuje aj rozklad oxidovaných tukov, ktoré môžu zapríčiniť vznik arteriosklerózy a urýchliť starnutie.

Jeho hlavná funkcia spočíva v likvidácii a odstraňovaní všetkých potenciálne škodlivých toxínov, ktoré zaplavujú naše telo. Je to veľmi silný antioxidant, ktorý očisťuje stravu v tráviacom trakte od nebezpečných voľných radikálov a chráni pred nimi bunky. Pokles glutatiónu v bunkách, ku ktorému dochádza v priebehu starnutia, umožňuje rozvoj nekontrolovateľnej aktivity voľných radikálov. Úžasné schopnosti glutatiónu ako likvidátora voľných radikálov pomáhajú vysvetliť, prečo konzumácia ovocia a zeleniny, kde sa glutatión predovšetkým nachádza, je často spojená s nižším výskytom rakoviny, chorôb srdca a iných chronických ochorení. Glutatión čistí potravu od žltých nebezpečných tukov v našom tráviacom trakte, predchádza vzniku cukrovky, ale ju aj lieči. Hladina glutatiónu v tele poukazuje na rozdiel medzi chronologickým a funkčným vekom. Ten, kto má hladinu glutatiónu vyššiu, je zdravší a vyzerá mladistvejšie. Množstvo glutatiónu v krvi zvyšuje napríklad vitamín C- 500 mg denne, selén - v para orechoch a L-glutamín. 

Ako bojuje glutatión proti starnutiu?

Pre zachovanie mladosti a elánu glutatión:

- udržuje správne imunitné funkcie
- omladzuje starý a slabý imunitný systém
- chráni nás pred rakovinou
- zabraňuje poškodeniu pľúc voľnými radikálmi
- likviduje voľné radikály v žltých tukoch
- braní oxidácii cholesterolu v krvi
- pomáha liečiť cukrovku
- chráni pred vznikom makulárnej degenerácie, t.j. očnej choroby, ku ktorej dochádza vo vyššom veku. 

S vekom hladina glutatiónu klesá. Ak sa tomuto poklesu nezabráni zvyšovaním jeho produkcie, môže sa deficit glutatiónu prehĺbiť a starnutie sa urýchľuje.

Glutamín, aminokyselina vhodná na regeneráciu a ochranu svalovej hmoty:
 

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.