Esenciálne aminokyseliny BCAA 2:1:1 26. 02. 2015

Nezávislý konzultant pre výživu a šport, autor mnhoých odborných publikácii PaedDr. Vladimír Zlatoš v rámci svojej dizertačnej práce spolupracoval aj s firmou Kompava s.r.o. , kde odhaľuje zaujímavé vedecké poznatky v oblasti výživy a športu.

Cieľom autora  bolo sledovať vplyv rozvetvených aminokyselín BCAA, ktoré majú výrazný pozitívny vplyv na niektoré antropometrické parametre športovcov a na niektoré biochemické ukazovatele krvného séra.

Vo výskumnej práci autor používal rozvetvené aminokyseliny BCAA od firmy Kompava s.r.o. Zloženie produktu s názvom BCAA Forte: L-leucín, L-izoleucín, L-valín, alanín, fenylalanín, glycín, tyrozín, vit. B6, metionín, želatínová kapsula.

Bez správnej výživy nebude využitý plný potenciál športovca, pretože výkon nebude vrcholový, úroveň tréningu nebude dodržaná, rehabilitácia po zranení bude omnoho pomalšia a športovec sa môže stať precitlivenejší a náchylnejší na rôzne druhy zranenia a infekcie.

Na základe sledovania športovcov z výskumnej časti práce vyplývajú nasledovné výsledky:

-dôslednou suplementáciou rozvetvených aminokyselín BCAA je možné dosiahnuť zmeny v niektorých vybraných antropometrických parametroch vrcholových športovcov, kde za najdôležitejšie výsledky považujeme zvýšenie objemu svalovej hmoty za súčasného zníženia obsahu podkožného tuku.

- dôslednou suplementáciou rozvetvených aminokyselín BCAA je možné ovplyvniť aj hladinu vybraných biochemických markerov nutričného stavu športovcov, ktoré môžu zohrávať dôležitú úlohu aj v procesoch skorej regenerácie.

Po vykonaní výskumu autor dospel k záveru, že vykonaná nutričná a hlavne suplementačná intervencia rozvetvenými aminokyselinami BCAA mala štatistický významné pozitívne odozvy na niektoré sledované antropometrické a biochemické parametre u vybraných skupín športovcov.

Popri objektívnych zmenách biochemických či antropometrických ukazovateľov v priebehu suplementácie rozvetvenými aminokyselinami (BCAA), boli dôležité aj subjektívne pocity. Športovci údávali, že ich výkonnosť stúpla a organizmus sa rýchlejšie regeneroval. Z uvedených odpovedí vyplýva, že aj v oblasti  vnútorných pocitov došlo k pozitívnym zmenám.

Autor konštatuje, že výsledky jeho práce by mohli vo svoj prospech využiť nielen samotní  športovci, ale aj študenti výživy, záujemcovia o športovú výživu, športoví  tréneri a  aj športoví lekári.

Vedecké zistenia  sa autor pokúsil spracovať do veľmi zrozumiteľnej a jednoduchej príručky, ktorá má slúžiť všetkým zainteresovaným stranám ako praktický výstup výskumu. Príručka je zároveň aj súčasťou tejto vedeckej práce.

Celú dizertačnú prácu si môžete stiahnuť na dostupnom zdroji:

http://www.vladozlatos.com/publikacie/aminokyseliny-bcaa.html 


Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.