26. 02. 2015

V dňoch 18–20.6.2010 sa na Myjave uskutočnili ETU Majstrovstvá Európy v kross triatlone. Po minuloročnom 8.mieste som sa na štart postavil s ambíciou vylepšiť si toto umiestnenie a tajne som dúfal v prvú päťku. Celý víkend bol v znamení chladného a daždivého počasia, podľa toho vyzerala aj hlavne cyklistická trať. Bahno bolo úplne všade, strmé výjazdy sme museli tlačiť. Voda v priehrade mala cca 13 stupňov. Na štart v elitnej kategórii sa postavilo približne 40 mužov a U23. Plávanie v studenej vode nebolo až také hrozné ako som očakával. Z vody som vyliezal na 13.mieste, pričom väčšinu pretekárov som mal na dohľad. Postupne som sa na biku prepracovával dopredu, na vrchole stúpania som sa dotiahol na domáceho Peťa Mosného, ktorý mal dlhý a technický zjazd dokonale najazdený a spolu sme v zjazde dobehli a obehli ďalších pretekárov a do druhého cyklistického kola som už išiel na piatom mieste. Toto miesto som si vo výjazde udržiaval a opäť v zjazde som dobehol ďalších pretekárov. Do depa sme prišli s Peťom tesne po sebe, keď on bol neohrozene prvý v kategórii do 23 r. a ja som bol zatiaľ na skvelom druhom mieste v mužoch. Vedel som však že za mnou sú veľmi rýchly bežci a udržať medailové umiestnenie bude ťažké. Po prvom kole behu ma obehol španiel (druhý z ME v duatlone) ktorého tempo som nedokázal akceptovať, no ostatní pretekári sa zozadu na mňa nedoťahovali. Aj keď som posledné kolo na behu bežal čo to dalo, už som vedel že budem mať medailu a bude to jeden z mojich najväčších úspechov v kariére. Vôbec je to iba druhá medaila v 23 ročnej histórii slovenského triatlonu z vrcholného podujatia v elitnej kategórii (prvú mal Kuril v 2004). K tomuto úspechu mi výrazne dopomohla aj Kompava a jej výživové doplnky. K dokonalej hydratácii organizmu pred a počas preteku používam Hypofit a Energofit. Dve kapsule Termofitu ma správne „nakopnú“ na pretek. K optimálnemu výkonu výrazne pomáha ArgiNO drink, ktorý používam pravidelne, a užívam aj približne hodinu pred pretekom. Takisto pomáha k rýchlejšej regenerácii po preteku ale aj po tréningoch spolu s aminokyselinami (BCAA, Glutamín, ProteinFit). Aj keď nemám problémy so svalovými kŕčmi, užívam pravidelne AcidoFit, aj z dôvodu že výrazne odkysluje organizmus.

Tomáš Jurkovič Bronz z ME v kross triatlone.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.