Glukagón - dôležitý hormón v našom tele 26. 02. 2015

Glukagón je hormón, ktorý sa tvorí v pankrease. Podnetom na jeho vylučovanie je pokles hladiny cukru v krvi. Má priamy aktivačný vplyv na vylučovanie inzulínu a pôsobí opačne ako inzulín. Hlavným orgánom jeho účinku je pečeň, ukladá v nej glykogén, má pozitívny vplyv aj na regeneráciu poškodených pečeňových buniek. Znižuje motilitu (pohyby) žalúdka a čriev, riadi metabolizmus minerálov, ovplyvňuje transport vody a elektrolytov. Znižuje výdaj žalúdočnej šťavy a kyseliny, stimuluje vylučovanie žlče, zvyšuje vylučovanie solí žlčových kyselín. Spoločne s inzulínom tvoria protiklady ľudského metabolizmu, a keď nie sú v rovnováhe, nastáva problém. Podieľajú sa ruka v ruke na mnohých funkciách organizmu.

A ako sa navzájom dopĺňajú?

Glukagón zvyšuje nízku hladinu krvného cukru – inzulín znižuje zvýšený krvný cukor.

Glukagón podporuje využitie tuku ako zdroja energie – inzulín podporuje využitie glukózy ako zdroja energie.

Glukagón ukladá glykogén len do pečene a podporuje jeho odbúravanie – inzulín zvyšuje ukladanie glykogénu do svalov a pečene.

Glukagón premieňa tuk a bielkoviny na glukózu – inzulín premieňa glukózu a bielkoviny na tuk.

Glukagón mení tuk zo stravy a vysiela ich do tkanív ako zdroj energie – inzulín premieňa tuk zo stravy na tukové zásoby.

Glukagón uvoľňuje tuk z tukových buniek do krvi -inzulín odstraňuje tuk z krvi a transportuje ho do tukových buniek.

Glukagónu sa tuku zbavuje tým, že ho spaľuje na energiu – inzulín buduje zásoby a ukladá tuk.

Glukagón znižuje tvorbu cholesterolu – inzulín zvyšuje tvorbu cholesterolu.

Glukagón núti obličky uvoľňovať tekutiny (močom) – inzulín núti obličky zadržiavať nadbytočné tekutiny.

Glukagón ovplyvňuje zmenšovanie buniek hladkých svalov v stenách ciev- inzulín aktivuje ich rast.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.