Glukóza - hroznový cukor 26. 02. 2015

Je najvýznamnejším sacharidom. Zabezpečuje okamžitý zdroj energie pre všetky bunky organizmu, preto musí byť neustále k dispozícii. Optimálne množstvo glukózy cirkuluje v krvi a v prípade potreby je prístupná pre bunky celého tela.

Nazývame ju krvná glukóza a jej hladina v krvi sa stále dopĺňa – rozkladom glykogénu, priamo z potravy vo forme čistej glukózy, sacharózy (cukru), alebo pri trávení iných sacharidov napr. maltodextrín, škrob, z ktorých sa molekuly glukózy postupne odštepujú.

Prenos molekúl glukózy do buniek a tým aj jej využitie pre získanie energie zabezpečuje hormón inzulín. Ak sa prudko zvýši hladina krvnej glukózy (priamy príjem čistej glukózy alebo cukru z potravy), nastane stav, ktorý sa nazýva hyperglykémia. Inzulín sa začne vyplavovať do krvi vo veľkých množstvách, čo spôsobí rýchly prenos glukózy do buniek a následne prudký pokles hladiny glukózy v krvi pod optimum.

Tento stav nazývame hypoglykémia a prejavuje sa malátnosťou, ospalosťou, príp. poklesom energie a závratmi u športovcov, ktorí pred športovým výkonom príjmu veľké množstvo jednoduchých sacharidov.

Na doplnenie energie je preto lepšie prijímať sacharidy vo forme zložených sacharidov – maltodextrín, škrob, z ktorých sa glukóza postupne uvoľňuje, čím sa zabraňuje stavom hyperglykémie a následnej hypoglykémie.


Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.