26. 02. 2015

Je nevyhnutná na stavbu DNA, RNA ako i ďalších AK, napr. serínu.  Aminokyselina potrebná pre tvorbu žlčových kyselín a hemoglobínu. Napomáha organizmu absorbovať vápnik . Chráni pred prekyslením žalúdka, je potrebná pre rast, hojenie a zdravú prostatu. Zvyšuje energiu a odolnosť organizmu. Podporuje tvorbu kreatínu v organizme a tým pomáha organizmu oddiaľovať katabolizmus svalových buniek.

Glycín je unikátnou aminokyselinou spomedzi i proteinogenických aminokyselín. Väčšina proteínov obsahuje iba malé množstvo glycínu. Najväčšou výnimkou je kolagén, ktorý obsahuje asi 35% glycínu. 

Aminokyselina glycín je používaná pre činnosť  nervového systému ako inhibičný neurotransmiter pri epileptických záchvatoch a hyperaktivite.

V potravinových zdrojoch sa glycín vyskytuje najviac v rybách, mäse, fazuli a mliečnych výrobkoch.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.