Herpes - boľavé pľuzgieriky na tvári 26. 02. 2015

ZÁKERNÉ ochorenie herpes simplex sa objavuje práve v čase chrípok, ktoré prišli s prvým ochladením. Potrápi najmä tých z nás, ktorí máme slabšiu imunitu. Jemné mravčenie nad hornou perou vás nenechá na pochybách: začína sa tvoriť pľuzgierik, ktorý zvyčajne sprevádza prechladnutie alebo horúčku. Jednoducho najbližšie dni prežijete s oparom (horúčkou).

Vírusové ochorenie vyvolané vírusom herpes simplex (HSV-1) patrí medzi najčastejšie vírusové ochorenia. Nakazenie obyvateľstva týmto vírusom je viac ako 90%. Ľudovo sa nazýva aj horúčka. Prenáša sa kvapôčkovou cestou alebo priamym kontaktom s infikovaným človekom. U väčšiny ľudí sa neprejaví pri prvotnej infekcii (pri vstupe do organizmu). Do tela vniká cez sliznice alebo poranené miesta. Vírus pretrváva v nervových bunkách v mieste vstupu do organizmu v tzv. latentnej (spiacej) forme. So svojou DNA môže vírus prežívať v pozostalých nervových bunkách, pre imunitný systém nerozoznateľný, a tým aj nenapadnutý. Tieto infikované bunky slúžia ako „rezervoár pôvodcu ochorenia“ po celý život.

Rezervoárom sú väčšinou pery, oblasť nosa, líca ale aj hociktorá iná oblasť kože. Medzi spúšťače opätovného rozmnoženia vírusov patria podráždenia pokožky, ako sú popáleniny, silné slnečné žiarenia, zranenia, podráždenia gangliónu (zápal, zubné ošetrenie) alebo systémové príčiny, ako stres, menštruácia, horúčka, nádorové ochorenia, bakteriálny zápal pľúc, náhle ochladenie alebo silné fyzické vyčerpanie. Ak mal človek horúčku čo i len raz, je pravdepodobné, že toto vírusové ochorenie sa bude opakovať. Pre opakujúci sa herpes simplex sú typické príznaky, ktoré predchádzajú ochoreniu, tzv. prodromálne príznaky: pocit napätia, svrbenie, príležitostne i bolesť. Na tomto meste sa o niekoľko hodín objaví začervenanie, mierny opuch a tvorba pľuzgierikov o veľkosti špendlíkovej hlavičky, ktoré splývajú, praskajú a vytvoria ranu, na ktorej sa vytvorí chrasta. Čas trvania horúčky je 2 – 12 dní.

Efektívna prevencia voči tomuto vírusu je užívanie L-lyzínu, ktorý ma okrem antibakteriálneho a antivírusového účinku aj priaznivý vplyv na podporu imunitného systému. Práve jeho oslabením sa spúšťa rozmnožovanie tohto vírusového ochorenia. L- lyzín sa odporúča nielen na zvýšenie imunity ale aj aplikovať hneď pri prvých príznakoch oparu. (prodromálne štádium). Svojím účinkom okamžite zabráni ďalšiemu rozmnožovaniu vírusov a taktiež veľmi rýchlo eliminuje ochorenie z postihnutého miesta.

 Podpora imunity KOMPAVA L-lyzín:


Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.