26. 02. 2015

HSL je liečba ženskými sexuálnymi hormónmi estrogénmi a progestrerónmi. Ešte donedávna sa považovala za optimálne riešenie pri menopauze. Odstraňuje totiž mnohé zo symptómov, ktoré sprevádzajú menopauzálne obdobie a taktiež má protektívne účinky pri vzniku a a vývine postmenopauzálnej osteoporóze. K symptómom menopauzy patria:

  • Osteoporóza (stenčenie kostí s ľahkou možnosťou sa zlomiť)
  • Návaly horúčavy a potenie (tento jav vzniká z ničoho nič, v momente ostane žene teplo a cíti sa rozpálená, horúčava spôsobuje výrazné potenie) s trvaním od pol minúty až po niekoľko min
  • Búšenie srdca (žena si uvedomuje tlkot srdca, ktorý môže byť príliš pomalý, rýchly, nepravidelný alebo má bežnú frekvenciu)
  • Kardiovaskulárne ochorenia z dôsledku zvýšenia LDL-cholesterolu TAG v krvi, znížením protektívneho účinku estrogénov (ateroskleróza, hypertenzia, ischemická choroba srdca, kŕčové žily, mozgové príhody)
  • Poruchy nálady (podráždenosť, výpadky pamäti, pokles libida, depresie, porucha spánku)
  • Inkontinencia moču (pri kýchaní, kašľaní, smiechu alebo zdvíhaní ťažkých bremien)
  • Znižuje sa schopnosť udržovať hydratáciu pokožky, zvyšuje sa suchosť slizníc, vzniká porucha hospodárenia s minerálmi a nadmerne môžu vypadávať vlasy

Hormonálna substitučná liečba nie je však vhodná pre každú ženu. Približne 10% žien je kontraindikovaná predovšetkým kvôli karcinóme prsníka alebo ženy so zvýšeným rizikom trombózy.

V terapii sa používajú prirodzené ženské estrogény, ich deriváty, alebo konjugované estrogény získané z moča tehotných kobýl.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.