Ideálne spaľovanie tukov - Kôra bielej vŕby 26. 02. 2015

Odvary z listov a kôry vŕby bielej (White Willow Bark) sa v ľudovom liečiteľstve používali od nepamäti ako účinný prostriedok na znižovanie teploty a tlmenie bolesti a zápalových procesov. Aktívne látky, ktoré sa odborne nazývajú saliciláty, sa v prírode nachádzajú v mnohých druhoch rastlín, pričom osobitne bohaté na tieto látky sú práve vŕby.

Vŕba je oveľa silnejší kaliber, dokáže uľaviť aj pri zápale trojklaného nervu, ťažkých migrénach, artritíde, po chirurgických zákrokoch, a podobne. Celkovo upokojuje – užíva sa pri nespavosti. Oproti aspirínu je vhodná aj pri liečbe chronických zápalov šliach, nervov, kĺbov či zubov. Vŕbový čaj podporuje vylučovanie, takže je vhodný na zápaly močových ciest, reumatizmus a dnu. Vonkajšie použitie vo forme kúpeľa, obkladov či zásypov sa ponúka pri rôznych zápaloch či poraneniach kože. Okrem protizápalových a dezinfekčných účinkov sa tu uplatňuje aj adstringentné, sťahujúce pôsobenie vŕbovej kôry. Pomáha doslova od hlavy až po päty – na lupiny, akné, hnisavé rany, omrzliny, mykózy, hemoroidy a potenie nôh.

Moderný syntetický ekvivalent týchto zlúčenín sa odborne nazýva kyselina acetylsalicyová alebo aj aspirín. Pôsobí ako analgetikum, protizápalovo a má posilňujúce účinky. Využíva sa pri liečení rôznych foriem reumatizmu, horúčok, dny a ako utišujúci prostriedok pri rôznych bolestiach. V kombinácii s ostatnými látkami na spaľovanie tukov znásovuje ich účinok na redukciu telesnej hmotnosti.

Ďalšie účinky prírodného analgetika a spaľovača tukov White Wilow Bark:

- v kombinácií s inými látkami silne znásobuje účinok spaľovania tukových buniek
- pomáha potláčať bolesti hlavy, tlmí nervové napätie, prináša úľavu pri bolesti

- odstraňuje závraty
- používa sa pri prechladnutí a chlade, znižuje horúčku
- pomáha lepšie znášať reumatické bolesti, bolesti v krku, chrbta, kolien, bokov, svalov, artritídu
- znižuje frekvenciu srdcového búšenia a záchvatu
 
Chcete aj vy vyskúšať účinky tohto prírodného analgetika a spaľovača tukov? Nájdete ho v našom výrobku Thermofit!

Diskusia

Referencie a články

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.