Intolerancia laktózy 26. 02. 2015

Je disacharidom, to znamená, že je zložená z dvoch molekúl sacharidov.
Nazývame ju mliečny cukor, lebo je vo veľkej miere zastúpená v mlieku a mliečnych výrobkoch.

Štiepi sa enzýmom laktáza na glukózu a galaktózu. Enzým laktáza je špecifický tým, že sa najviac tvorí u dojčiat a detí.
S vekom jeho produkcia klesá a u niektorých ľudí sa neprodukuje v dostatočnom množstve.

Nedostatok enzýmu laktáza spôsobuje, že laktóza sa dostáva do čreva nerozložená a môže vyvolať tráviace problémy (bolesti brucha, hnačky).
Preto pre niektorých ľudí sú väčšie množstvá laktózy ťažšie stráviteľné, resp. nestráviteľné.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.