Je vhodná kĺbová výživa na vykĺbené rameno? Áno! 26. 02. 2015

Ahoj, moje meno je Peter Csonka a som profesionálny kajakár. Kajakovaniu na divokej vode sa venujem už dlhé roky. Asi ako väčšinu ostatných vrcholových športovcov tak ani mňa neminuli zranenia. Túto sezónu som si už myslel, že sa nič neprihodí, však na koniec sezóny to nie je tak náročné a predsa…

Vždy keď to najmenej čakáš tak sa to stane. Na jedných z posledných pretekov tejto sezóny som si pri zle načasovanom zábere vykĺbil rameno. Vykĺbené rameno na divokej vode znamená väčšinou plávanie a teda nechcené opustenie kajaku. Perej, kde som musel vyplávať, naozaj patrí medzi ťažšie a plávanie nebolo príjemné. Von som sa dostal s pomocou mojich kamarátov. Už v nemocnici, kde mi rameno nahodili, som mal tušenie, že to bude boj opäť sa dostať do kondície. Rozmýšľal som ako by som mohol urýchliť rekonvalescenciu, začal som užívať kĺbovú výživu.

Samozrejme viem, že nemôžem očakávať zázraky a že budem musieť podstúpiť všetky vyšetrenia a pravdepodobne aj operáciu ramena. Avšak za pokus to stoji a i malé zlepšenie bude vítané. Po asi dvoch týždňoch som išiel na magnetickú rezonanciu a po troch týždňoch som mal kontrolu u lekára. Môj ortopéd bol prekvapený akú hybnosť som v ramene dosiahol už po troch týždňoch od vykĺbenia. Ja som sa totiž snažil hneď ako sa dalo a bolesti prešli rukou hýbať a jemne cvičiť. Po každom cvičení som si dával aj doplnkovú výživu na kĺby od Kompavy, mix Gelo-3 complex s MSM a vitamínom C.

Teraz to je začiatok 6 týždňa po mojom úraze a ja som späť v plnej kondícii a v dvojfázovom tréningu. Na ďalší týždeň mám naplánovanú operáciu. Pre operáciu som sa rozhodol po rozhovore s mojim doktorom. I keď vravel, že sa ešte nestretol s tak rýchlou regeneráciu, ale aj tak je potreba operatívneho zákroku. Chcem ostať vo vrcholovom športe a nemôžem si dovoliť ďalšie poškodenia vykĺbením a pretom mi rameno musia spevniť. Ja stále tvrdo trénujem a verím, že keď budem mať svaly opäť v plnom výkone bude sa mi doba rekonvalescencie po operácii skracovať. Hneď ako sa bude dať tak znovu nasadím doplnkovú výživu na kĺby od Kompavy a  budem dúfať, že to nebude trvať dlho kým si sadnem do svojho kajaku.


Referencie a články

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.