Kĺby a kĺbová výživa 26. 02. 2015

S vekom sa opotrebovanie kĺbov zvyšuje, najmä u športovcov a ľudí ťažko fyzicky pracujúcich. Ale aj ľudia so sedavým zamestnaním majú problémy v dôsledku nedostatočného pohybu, zlého a dlhého sedenia.

Chondroitín, glukosamín a ďalšie látky vyvolávajú efektívnu obnovu kľbových lôžok a chrupaviek a zlepšenie celkovej pohyblivosti. Dochádza k obnove hladkého povrchu kľbových plôch a lôžok a k odstráneniu dlhodobých bolestí. ˇ

Účinné látky na ochranu a regeneráciu chrupavky:

Glukosamín je látka, z ktorej si organizmus vytvára štrukturálne zložky kľbových chrupaviek. Množstvo glukosamínu vytváraného v organizme s vekom klesá, čo spôsobuje, že chrupavky kľbov sa opotrebúvávajú. Dodávaný do organizmu chráni, regeneruje povrchy kľbov a má tiež výrazné protizápalové účinky. Niektorí ľudia vekom strácajú schopnosť vytvárať dostatočné hladiny glukozamínu. Následok je, že chrupavka stráca svoju schopnosť chovať sa pružne a tlmiť nárazy. V postihnutých kľboch je značné poškodenie chrupavky, po ktorom nasleduje stuhnutie, bolesti, deformácia a obmedzenie pohybu v kľboch. Začiatok osteoartrózy môže byť nenápadný - ranná stuhnutosť kľbov.

Chondroitín chráni kľby pred poškodením tým,že stimuluje produkciu hlavných zložiek kľbovej chrupavky, priťahuje a viaže vodu.

MSM / metylsulfonylmetán / je zdrojom organicky viazanej síry. Nedostatočné hladiny biosíry v organizme môžu viesť k neschopnosti organizmu obnovovať poškodené tkanivo ,pretože síra je dôležitá pri produkcii kolagénu a obnove štruktúry poškodených tkanív. MSM tiež zohráva dôležitú úlohu pri zmierňovaní bolesti spôsobenej zápalom, reguluje presun tekutiny v tkanivách udržiavaním flexibility bunkových membrán, čo je dôležité pre zmiernenie opuchov.

Pankreatické enzýmy po ich užití 1 hodinu pred jedlom sa vstrebávajú z tráviaceho traktu a po vstrebaní do krvi sa krvným obehom dostávajú do tkanív a orgánov poškodených zápalom - regulujú a optimalizujú priebeh zápalu tým,že sú schopné štiepiť látky vznikajúce pri zápale, ktoré poškodzujú okolité tkanivo a umožňujú šírenie zápalovej reakcie. Ako proteolytické enzýmy štiepiace bielkovinové molekuly účinne likvidujú mediátory zápalu, ktoré sú prevažne bielkovinovej povahy. Urýchľujú tiež vstrebávanie opuchov a zlepšujú prekrvenie v postihnutej oblasti. Tým sa urýchli regenerácia poškodeného tkaniva.

Objednajte si a použite viaczložkovú kĺbovú výživu:


Diskusia

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.