Kompava ArgiNO drink a jeho účinky na cievny systém 26. 02. 2015

Zmes aminokyselín KOMPAVA ArgiNO drink s vysokou nutričnou hodnotou určený pre zvýšenie fyzického výkonu, nárastu sily, nárastu objemu svalstva a predĺženie výkonu. Svojim jedinečným zložením podporuje dokonalú výživu a regeneráciu svalov. Predstavuje zmes najdôležitejších aminokyselín: L-arginín AKG, L-ornitín, L-citrulín-malát, L-glutamín, L-lyzín a vitamínov skupiny B, ktoré zabezpečujú zvýšenie fyzického výkonu, oddialenie únavy, prísun živín pre svaly a odbúravanie telesného tuku. 

Predtréningovka ArgiNO drink má široké spektrum pozitívnych účinkov. Jedným z hlavných je priaznivý vplyv na cievy a srdcovo-cievny systém, ktorý rozvádza krv po ľudskom tele, dodáva tkanivám kyslík a živiny a zároveň odstraňuje odpadové látky preč z organizmu.

Významnú úlohu v oblasti srdcovo-cievneho systému zohráva L-arginín, ktorý chráni srdce, cievy, tepny a vracia im pružnosť. L-arginín rozširuje cievy vytváraním oxidu dusnatého NO, ktorý má v organizme široké spektrum pôsobenia. Ovplyvňuje významné reakcie buniek a mnohé  fyziologické účinky. Takto vytvorený NO spôsobuje relaxáciu hladkej svaloviny ciev, čím následne dochádza k ich rozšíreniu (pump efekt). Zlepší sa prietok krvi, čím sa zároveň zlepšuje zásobovanie každej bunky kyslíkom a znižuje krvný tlak. Uvoľňovaním a rozširovaním cievy sa dodáva viac kyslíku pre svalstvo. Tým svaly nadobúdajú na objeme, sú viac "napumpované", s väčšou silou a schopnosťou rýchlejšej regenerácie. Rýchlejším prietokom krvi svalovou hmotou, zlepšením transportu živín do buniek a odvod metabolických splodín (vyplavuje sa kyselina mliečna) sa zároveň urýchľuje celková regenerácia organizmu. Nemožno neopomenúť ani pozitívny vplyv ArgiNo drinku na mužskú potenciu, ktorá vzniká slabým prekrvovaním mužského pohlavného orgánu a zúžením ciev.

Ing. Eva Švančariková

Diskusia

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.