26. 02. 2015

Je opuch postihujúci väčšinou len jednu končatinu.
Ak nie je včas a adekvátne liečený, vedie k nenávratnému poškodeniu vlastného lymfatického systému s následnými komplikáciami ako zápal kože a podkožia, fibrotizácia (prestúpenie tkaniva väzivom), indurácie tkanív (stvrdnutie tkaniva zmnožením väziva) atď.
Rozlišujeme primárny ( vrodený) a sekundárny lymfedém.

Ako vzniká sekundárny lymfedém?

Vzniká v dôsledku postupného znižovania transportnej funkcie lymfatického systému v danej oblasti tela. V dôsledku hromadenia lymfy (lymfostázy) dochádza k poškodeniu chlopní a výstelky lymfatických ciev, znižuje sa ich priepustnosť, spomaľuje sa tok lymfy a vznikajú lymfatické zátky.
Následkom presiaknutia tkanív lymfou s hromadením bielkovín a fibrinu ( bielkovinové vlákna spôsobujúce zrážanie krvi) sa zmnožujú fibroblasty (nezrelá väzivová bunka) a pribúdajú bunky typické pre chronické zápaly. Nakoniec sa zväčšuje počet kolagénnych vlákien a začína fibrotizacia (prestúpenie tkaniva väzivom) a sklerotizácia (kôrnatenie) tkanív.
Všetky tieto mechanizmy navzájom vedú k bludnému kruhu ochorení.

Rozlišujeme:
1, Lymfedém horných končatín
Vyskytuje sa u žien po operácii nádoru prsníka a po následnom ožarovaní, kde dochádza k prerušeniu lymfatických ciest odstraňovaním lymfatických uzlín pod pazuchou. Tým nastáva porucha odtoku v lymfatickom systéme.

2, Lymfedém dolných končatín
Vznik ovplyvňuje mechanická a dynamická nedostatočnosť lymfatických ciev a zníženie transportnej funkcie lymfatického systému, čím nastáva hromadenie lymfy.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.