Meď v organizme 26. 02. 2015

Meď patrí k najvýznamnejším prvkom. Často sa označuje za prvok krásy, pretože prispieva ku skrášľovaní kože a vlasov a za prvok imunity, pretože posilňuje telesnú imunitu. Ako silný katalyzátor pôsobí na mnohé enzýmy a vitamíny, prostredníctvom ktorých už v malom množstve ovplyvňuje mnohé činnosti organizmu. Jej nedostatok značne zvyšuje hladinu cholesterolu v plazme. Zvyšuje sa hladina LDL – cholesterolu a znižuje sa hladina HDL – cholesterolu.

Funkcie medi:
- je nutná na tvorbu kolagénu a elastínu, zaisťuje pružnosť ciev
- podporuje tvorbu bielych krviniek a zvyšuje odolnosť voči infekčným baktériám
- je nutná na tvorbu mnohých enzýmov, z ktorých najvýznamnejší je superoxid dismutáza, ktorá patrí k najsilnejším antioxidantom v tele, podporuje využitie medi a zinku a chráni cytoplazmu pred voľnými radikálmi
- je zodpovedná za sfarbenie pokožky
- je potrebná pre zdravie kĺbov a kostí, pôsobí preventívne proti osteoporóze a zápalmi pohybového aparátu
- zvyšuje využitie železa v organizme
- je potrebná pre zdravie mozgu a nervov
- chráni pred neplodnosťou a pred rakovinou
- znižuje hladinu histamínu u alergikov a podporuje vstrebávanie vitamínu C

Denná potreba je od 0,4 – 0,7 mg u detí do 12 mesiacov, do 2,5 – 3,0 mg u dospievajúcich a dospelých. Zdroje: sušené strukoviny, celozrnné obilie, orechy a semená, naklíčené semená, čerstvá zelenina, mäso, pečeň a droždie. Meď obsahujú aj morské živočíchy a melasa. Z ovocia meď obsahujú najmä banány, slivky, hrozno, maliny a jahody. Zo zeleniny to sú zemiaky a mrkva.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.