26. 02. 2015

Klimaktérium je prirodzené obdobie v živote ženy. V tomto období dochádza k vyhasínaniu funkcie vaječníkov a tým i k zmenám produkcie hormónov zodpovedným za menštruačný cyklus. Menopauza je označenie pre posledné menštruačné krvácanie. Objavuje sa väčšinou v 45.-54. roku života ženy. Nedostatok estrogénov, ktoré sa už neprodukujú vaječníkmi po menopauze sa prejaví zvýšeným metabolizmom kostí s úbytkom kostnej hmoty a vyplavovaním vápnika do krvi. Vápnik uvoľnený z kostí podmieňuje nárast vápnika v krvi, čo vedie k zníženiu produkcie hormónov, zodpovedných za rovnovážny stav vápnika v krvi. (telo je zmätené z vysokého obsahu vápnika v krvi a prestane ho prijímať). Telo si neukladá vápnik do zásoby do kostí, ale snaží sa vylúčiť jeho nadbytok obličkami a zníži absorpciu vápnika z tráviaceho traktu.

Prejavy menopauzy:

  • Ukončenie menštruačného krvácania
  • Osteoporóza – krehké kosti
  • Návaly tepla, nočné potenie
  • Kolísanie nálady, zlá koncentrácia, výpadky pamäti, pokles libida, depresie
  • Búšenie srdca
  • Kardiovaskulárne ochorenia vznikajúce z dôsledku zvýšenia TAG a LDL cholesterolu v krvi a zastaveniu protektívnych účinkov estrogénov
  • Inkontinencia moču, zvýšený výskyt močových infekcií
  • Znížená hydratácia pokožky, vysychanie slizníc, nadmerné vypadávanie vlasov

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.