Meranie pH- prekyslený alebo zásaditý organizmus? 26. 02. 2015

pH je veličina vyjadrujúca koncentráciu iónov určujúcich kyslosť alebo zásaditosť organického prostredia. Pre hrubú orientáciu o kyslosti meraného roztoku sa na meranie pH používa lakmusový papierik, čo je prúžok papierika napusteného lakmusom.

Rozsah pH hodnôt:

- pH 1–6 kyslé prostredie Sila kyseliny je závislá od koncentrácie iónov vodíka H

- pH 8–14 zásadité prostredie Silu zásad určuje koncentrácia hydroxidových iónov OH

- pH 7 neutrálne prostredie (vo vodnom prostredí je rovnaké množstvo pozitívne nabitých iónov vodíka H ako i negatívne nabitých iónov OH)

Stupne škály sú logaritmické, čo znamená, že pri hodnote pH 6 ide o 10 x silnejšiu koncentráciu kyseliny ako pri pH 7.

Pre správne fungovanie organizmu je potrebné udržiavať acidobázickú rovnováhu, t.j. pH v hodnote od 6,9 do 7,1. K tomu Vám môže dopomôcť výrobok Nápoj na odkyslenie organizmu AcidoFit , ktorý znižuje prekyslenie organizmu.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.