Naringín - Zlepšuje cievny systém a metabolizmus tukov 26. 02. 2015

Aminokyselina Naringín je jedným z najznámejších citrusových flavonoidov, ktorý je obsiahnutý predovšetkým v grepovom džúse a je príčinou horkej chuti. Veľmi dôležitou vlastnosťou naringínu je schopnosť zlepšovať elasticitu a priepustnosť cievneho systému, čo má význam v prevencii kardiovaskulárnych chorôb.

Tento flavonoid zvyšuje sekréciu pankreatickej šťavy a tráviacich štiav tenkého čreva a prostredníctvom blúdivého nervu (vágus) zvyšuje aj produkciu žalúdočných štiav.

Účinky aminokyseliny naringín:

- blokuje látky, ktoré sú zdrojom rakovinových buniek, vychytáva voľné radikály = chemoterapeutic­ký význam
- zvyšuje metabolizmus tukov
- znižuje negatívny efekt príjmu alkoholu
- pôsobí ako antioxidant
- znižuje riziko vzniku arterosklerózy
- znižuje hladinu cholesterolu
- pomáha pri žilových chorobách, kŕčových žilách a hemeroidoch
- posilňuje imunitný systém, podporuje produkciu hormónov
- preventívne pôsobí proti infekciám a nachladnutiu
čistí tráviaci trakt a stabilizuje črevnú flóru

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.