Nezdravé chudnutie pomocou návykových látok 26. 02. 2015

V súčasnom období pod vplyvom trendu štíhlosti presadzovaného médiami sa zvyšuje počet pacientov s diagnózou anorexia nervosa alebo atletica. Anorexia sa už nestáva výsadou žien vychudnutých na kosť, ale prudko stúpa počet postihnutých mužov / cca 10% mužov postihnutých poruchami prijímania potravy/. V prípade anorexie atletica sa k poruchám stravovania pridáva ešte užívanie látok podporujúcich spaľovanie tuku, preháňadiel a nadmerné cvičenie až do absolútneho vyčerpania organizmu. K spaľovačom tukov, ktoré sa nachádzajú na zozname zakázaných látok sa zaraďujú metamfetamín, amfetamín, efedrín, kokaín.

Tieto látky potláčajú chuť do jedla, pôsobia ako stimulanty. Nebezpečenstvo užívania spaľovačov tuku spočíva vo fyziologickom poškodení organizmu v dôsledku nedostatočnej výživy /osteoporóza, zubný kaz/. Telo si odoberá tuk najprv z tukových zásob, po ich vyčerpaní zo svalov a nakoniec z vnútorných orgánov /srdce, pečeň/. Taktiež vedú ku vzniku psychologických a psychiatrických porúch /depresie, nutkanie k samovražde, znížené sebavedomie, pocity beznádeje/. Dochádza ku narušeniu hormonálnej rovnováhy: strata plodnosti u mužov v dôsledku zníženia počtu a kvality spermií, u žien je tu znížené riziko otehotnieť spôsobené poruchami respektíve úplného vynechania menštruácie. Najväčším rizikom je vznik závislosti .

Referencie a články

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.