26. 02. 2015

Pagaštan konský, latinsky Aesculus hippocastanum, anglicky Horse chestnut je listnatý (opadavý) strom, ktorý dosahuje výšku 15 až 25 metrov. Tvorí krásne biele až slabo červenkasté kvety. Nie je náš pôvodný strom, ale onedlho potom, čo sa dostal na Slovensko sa stal pomerne obľúbený medzi ľuďmi. Bežne rastie na dedinách a v mestách, v parkoch, popri cestách a pod. Plody obsahujú hnedé gaštany a dozrievajú na jeseň. Účinnou látkou na cievny systém v pagaštane konskom je aescín, ktorý sa získava zo semien. Aescín pôsobí hlavne proti opuchom a zápalom. Znižuje priepustnosť stien vlásočníc, obmedzuje vznik pooperačných opuchov, urýchľuje vstrebávanie poúrazových podliatin a zmenšuje pravdepodobnosť ich vzniku po operáciách. Priaznivo účinkuje na cievy tým, že ich rozširuje (pôsobí ako vazodilatant). Posiľňuje žilné steny, ktoré sa stávajú pružnejšie a tým nedochádza k ich vydutiu. Podporuje cirkuláciu v cievach tým, že znižuje tlak krvi a tak podporuje okysličovanie a prekrvenie tkanív. Zabraňuje uvoľňovaniu enzýmov, ktoré ničia žilný kolagén (dôležitý pre elastickosť cievy). Hojí Bercove vredy tak, že bunkám dodáva kyslík a tak urýchľuje ich rozmnožovanie a rýchlejšie hojenie rany.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.