26. 02. 2015

Povrchové napätie je sila na rozhraní dvoch skupenstiev, ktoré sa nemiešajú, a niekedy aj kvapaliny a tuhej látky (vďaka povrchovému napätiu môže minca plávať na povrchu kvapaliny ). Predstavme si, že v cievach, žalúdku, atď sú nečistoty prichytené na povrch väzbami a kvapalina (krv, HCl …) má voči nečistote vysoké povrchové napätie. To spôsobuje, že nečistoty nie sú rozpustné v danej kvapaline. Pri vysokom povrchovom napätí, kvapalina nemôže priľnúť na celý pevný povrch a tvorí na ňom len kvapky. To umožňuje tuhým časticiam (zložky potravy, baktérie, vírusy, tromby…) priľnúť na pevnom povrchu v mieste medzery (medzi kvapkami) a kvapalina (krv, HCl…)nemá dostatočnú silu na to aby porušila väzbu medzi povrchom a prichytenou nečistotou. Ak sa povrchové napätie znižuje, plocha sa stáva zmáčanejšou a tekutina sa rozplynie po celej jej ploche (vznik filmu), v tomto prípade nečistoty nemajú miesto na prichytenie, pokračujú systémom a vylúčia sa. Už prichytené tuhé častice tekutina obklopí, odtrhne od povrchu, rozloží ich a odstráni. Priebeh je pomalý, uvoľňuje sa molekula po molekule.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.