Prečo je dôležitá detoxikácia? 06. 05. 2016

Stretávame sa stým každý jeden deň. Záťaž v podobe jedla, stresov, ovzdušia či iných faktorov. Hoci je naše telo takmer dokonalý výtvor, nie je nesmrteľné. Znesie veľa, no nie všetko. V súčasnosti je nemožné vyhýbať sa všetkým škodlivinám, ktoré na nás číhajú na každom kroku. Čo však robiť môžeme, je pravidelné čistenie organizmu, ktoré opäť zabezpečí plynulý chod.detox, prírodná detoxikácia

 

Poďte sa s nami detoxikovať!

 

 

 

Podľa čoho zistíme, že musíme svoje telo detoxikovať?

Jedným zo znakov, v akom stave je náš organizmus, je kvalita nočného spánku, respektíve ranné prebudenie. Ak sa ráno budíte neoddýchnutí, bez energie a vitality, zbystrite pozornosť. Vaše telo s najväčšou pravdepodobnosťou ovládajú toxíny.  V noci medzi 1:00 – 3:00 je podľa biologických hodín najaktívnejšia pečeň. Je to orgán, ktorý je neodmysliteľne spojený s procesom detoxikácie. Z tohto dôvodu je najintenzívnejší proces očisty práve v noci.

Kedy treba zbystriť?

Ďalším znakom, že je najvyšší čas na detoxikáciu organizmu, je stav psychiky alebo kožeČasto sa cítite podráždení a nervózni? Mávate časté bolesti hlavy, alergie alebo tráviace problémy? Tieto príznaky môžu byť spôsobené práve zvýšenou mierou toxínov v tele, s ktorou si už organizmus sám nevie rady. Podľa čínskej medicíny je koža výsledkom vnútorného stavu organizmu – najmä pečene a hrubého čreva. Stav hrubého čreva tiež ovplyvňuje náš imunitný systému. Negatívnym prvkom je aj stres. Ten môže zvýšiť toxickú záťaž. Vďaka vysokej hladine stresových hormónov (napr. adrenalín, kortizol) sa môžu prospešné detoxikačné procesy zmeniť na škodlivé, čím sa v tele zvýši množenie toxínov.

 

Ako a s čím začať?

Existuje mnoho druhov detoxu. Pre niekoho to znamená hladovka, iný preferuje zeleninové či ovocné dni a ďalší zas prírodné tabletky, prípadne čaje. Organizmus každého jedinca je individuálny, preto by človek sám mal prísť na to, čo mu najviac vyhovuje. Niektorí si hladovku pochvaľujú, iný zas uprednostňujú menej drastický spôsob, a to delené zeleninové dni. 

 

Tak čo onak je nepopierateľným faktom, že prírodné tabletky patria k forme detoxikácie, ktorá je skutočne takmer pre každého. Nádherne čistí črevá a lymfatický systém, rozprúdi metabolizmus a vy sa budete opäť cítiť o niekoľko rokov mladšie. Čo myslíte nestojí to zato?prírodná tedoxikácia, ako sa detoxikovať?

 

 

 

 

 

 

Napriek tomu sa nájdu jedinci, ktorí tabletky akosi zle znášajú. Práve pre nich sú stvorené čaje alebo špeciálne nápoje. Acidofit je nápoj na odkyslenie organizmu, ktorý zároveň dopĺňa všetky potrebné živiny a zmierňuje svalové kŕče. Nakoľko bežný človek konzumuje prevažne kyselinotvorné potraviny, tento nápoj s osviežujúcimi príchuťami pôsobí blahodarne a telo ozdravuje.

 

Nezanedbajte starostlivosť vášho vnútra! Nechajte sa prehovoriť na detoxikačný program a pocíťte ten rozdiel!

 

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.