Pripravujete sa na maratón a bojíte sa svalových kŕčov? 26. 02. 2015

Svalové kŕče sú zabijakom pri akomkoľvek športovom výkone. Bývajú často bolestivé a vysiľujúce. Kŕč ako taký je vlastne prudké stiahnutie a dočasné zhrubnutie svalu. Niekedy obdobie kŕčov prejde samo, no väčšinou je potrebné telu pomôcť. Pri samotnom výskyte kŕču je najdôležitejšie prestať vykonávať pohyb, ktorý kŕč vyvolal a snažiť sa sval natiahnuť.  Niekedy to však nemusí byť ľahké a okolnosti nám to nemusia dovoliť. V takom prípade je pred plánovanou zvýšenou fyzickou aktivitou (maratónom) najlepšie doplniť minerály a vitamíny, ktorý majúpriaznivý vplyv na tvorbu kŕčov. Pri dlhodobej fyzickej záťaži sa formou potu okrem vody vylučuje množstvo minerálov a stopových prvkov. Pri narušení ich rovnováhy ako aj pri ich nedostatku vznikajú svalové kŕče. U športovcov je najčastejšou príčinou vzniku kŕčov hlavne nedostatok horčíka a vápnika. Horčík a vápnik majú jedinečnú a nevyhnutnú úlohu v metabolizme svalových buniek. Netreba však zabúdať ani na primerané zaťažovanie organizmu pri cvičení a hlavne prijímanie dostatočného množstva tekutín. Pravidelný pitný režim je nevyhnutný. Pri ťažkom stupni dehydratácie vznikajú spomínané svalové kŕče. Dochádza k nim v prípade, že svalom nie je dodávané dostatočné množstvo kyslíka prostredníctvom krvného obehu.

„Vyberte si preto ten správny produkt, ktorý Vám pomôže koncentrovať sa na výkon bez obáv zo svalových kŕčov”. AcidoFit je tou správnou voľbou!

Minerálny nápoj AcidoFit Vám ponúka vyvážený pomer nevyhnutných minerálov a vitamínov, obsahuje extra zo zeleného čaju, aloe vera a alfalfa, ktoré priaznivo pôsobia na svalové kŕče. 

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.