Prírodný kofeín - aktivuje telo aj myseľ 26. 02. 2015

Kofeín je prírodne sa vyskytujúca látka, ktorú nájdeme v listoch, semenách alebo plodoch viac ako 100 rôznych druhov rastlín po celom svete. Bezpečná dávka kofeínu je 300 mg/deň, t.j. 3 šálky kávy alebo 6 šálok čaju.

Už mierne množstvo kofeínu môže zvýšiť rýchlosť bazálneho metabolizmu približne na štyri hodiny asi o 10%. Rýchlosť bazálneho metabolizmu je množstvo energie za jednotku času, ktorú telo potrebuje k zabezpečeniu základných funkcií – dýchanie, čerpanie krvi, udržanie funkcie telesných orgánov a telesnej teploty. Čím vyššia je bazálna teplota, tým viac kalórií organizmus spáli za minútu.

Termogenetický (tuk spaľujúci) účinok kofeínu môže byť prospešný pre ľudí snažiacich sa znížiť telesnú hmotnosť.

Účinky:
   stimulátor centrálnej nervovej sústavy, zvyšuje koncentráciu, zlepšuje výkonnosť a potláča únavu

 

   má diuretické účinky

 

   stimuluje svaly srdca

 

  pomáha pri bolestiach hlavy

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.