26. 02. 2015

V kolostre sa nachádzajú tieto rastové faktory: IGF-I (insulin-like GF I ) – rastový faktor podobný inzulínu (v najvyššej koncentrácií, aká je možná v prírode) TGF-B- (transforming growth factor B) EGF (Epitelial Growth factor) – faktor epidermálneho rastu FGF (Fibroblast growth factor) – fibroblastový rastový faktor PDGF (Platelet-derived GF) – faktor rastu krvných doštičiek

Tieto rastové faktory sú nevyhnutné pre správny vývoj zdravého organizmu. Podporujú správny rast svalov a kostí, chrupavky, pokožky, kolagénu a nervového tkaniva. Zvyšujú tvorbu vlastných imunoglobulínov a tým zvyšujú imunitu organizmu. Pomáhajú pri spaľovaní tukov. Regulujú hladinu cukru v krvi. Zlepšujú hojenie rán spôsobené popálením, mechanickým poškodením a urýchľujú hojenie herpesu na perách. Zlepšujú koncentráciu a pohotovosť mozgu. Dokážu dokonca u čerstvo prerušených nervov obnoviť ich zrastenie. Zabezpečujú dostatok energie pre organizmus, zvyšujú vytrvalosť a regeneračné vlastnosti. Silne podporuje regeneráciu svalového tkaniva poškodeného tréningom (mikrotraumy = mikroskopické trhliny svalových vlákien) a rýchlo ho obnovuje, čo vedie k jeho rýchlejšiemu rastu (superkompenzácii).

Rastové faktory majú unikátnu schopnosť podporovať rast buniek a tým urýchľujú obnovu tkanív. Považujú sa pre túto schopnosť za elixíry mladosti.

Priaznivé účinky prirodzených rastových faktorov obsiahnutých v kolostre môžete pocítiť prostredníctvom výrobku Premium Colostrum

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.