Proteolytické enzýmy 26. 02. 2015

Enzýmy, ktoré štiepia látky bielkovinového zloženia. V medicíne majú už dlhé roky významné zastúpenie. Pomáhajú posilňovať prirodzené mechanizmy imunitného systému, ktorými telo samo bojuje s infekciami a bráni sa opakovaným zápalom. Ak je imunita oslabená, nedokáže sama silný zápal zvládnuť a potrebuje pomoc enzýmov zvonku. Enzýmy pôsobia komplexne, podporujú prirodzený spôsob obrany organizmu miesto toho, aby len riešili dôsledky oslabenej imunity.


Majú mnoho využití pri rôznych zápalových ochoreniach, úrazoch a pooperačných stavoch, poruchách imunity, cievnych a lymfatických ochoreniach. Rozpúšťajú fibrín, bielkovinu ktorá tvorí krvné zrazeniny, čím spriechodnia lymfatické cievy, zároveň zabraňujú tvorbe krvných výronov a urýchľujú ich vstrebávanie. Vytvárajú podmienky na odsun produktov zápalu (tým tlmia zápalové prejavy) a zásobovanie kyslíkom a živinami. Zaisťujú urýchlené odobratie produktov rozpadu a toxických produktov metabolizmu. Významné využitie majú taktiež v športovom svete, kde pri úrazoch a poraneniach urýchľujú proces hojenia, nastáva rýchlejší ústup opuchlín a podliatin, zlepšuje sa prekrvenie svalstva.

 

Akým spôsobom enzýmy pôsobia?
Každý organizmus obsahuje množstvo rozmanitých látok, ktoré nazývame substráty. Tieto substráty sa v celom organizme podieľajú na všetkých životných procesov. Ak sa substrát dostane do blízkosti enzýmu, aktívne centrum tohto enzýmu ho k sebe pritiahne. K následnej reakcii môže dôjsť ak substrát do neho presne zapadá, pretože každý enzým je určený pre určitý druh, prípadne skupinu substrátov. Následne vytvorí substrát s enzýmom jednotku a začne prebiehať biochemická reakcia, pre ktorú je enzým určený.

Z tejto reakcie vznikajú produkty, ktoré sú ďalej spracovávané a menené až k vytvoreniu finálnej požadovanej formy.
Enzýmy v organizmoch plnia teda funkciu katalyzátorov. Zúčastňujú sa biochemických reakcií, ktoré by bez ich pôsobenia vôbec neprebehli, respektíve ich priebeh by sa odohrával vo veľmi dlhom časovom úseku. K tomu aby sa stal enzým funkčným, je potrebný koenzým. K tvorbe koenzýmu ale organizmus potrebuje stavebné látky, ktoré získava z vonkajšieho prostredia – potravou. Sú nimi niektoré vitamíny (C, B1, B2, B6, B12 a iné), minerálne látky a stopové prvky (zinok, meď, železo, mangán, horčík, sodík, draslík…).

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.