26. 02. 2015

Je extrakt z kôry borovice (Pinus maritima alebo Pinus pinaster), ktorá rastie na juhozápadnom stredomorskom aj atlantickom brehu Francúzska. Jeho molekula je unikátny komplex účinných bioaktívnych látok (flavonolov) s antioxidačnými účinkami. Mimoriadne rýchlo chráni a regeneruje bunky organizmu. Pyknogenol obsahuje veľké množstvo bioflavonoidov, látok ktorými rastliny sami seba chránia pred pôsobením voľných radikálov.

Jeho antioxidačný účinok je 20-krát silnejší ako vitamín C a 50-krát silnejší ako vitamín E. Je schopný aktivovať zničené proteíny pokožky a ciev ako je kolagén a elastín a obnoviť ich spojenia (odďaľuje starnutie), obalí sa okolo vlákien a obnoví ich vnútornú štruktúru. Patrí teda medzi efektívny a hlavne prírodný vyhladzovač pokožky a vrások. Chráni kolagén aj pred útokom voľných radikálov a enzýmov (kolagenáza, elastáza). Zlepšuje krvnú mikrocirkuláciu v pokožke, zabezpečuje lepší prívod kyslíka a živín tkanivám, hydratuje ich a odstraňuje z nich škodliviny. Chráni pokožku pred UV žiarením. Pomáha telu odolávať proti nádorovým ochoreniam. Zvyšuje telesnú odolnosť a chráni organizmus pred stresom a paradentózou. Je dokázané, že Pyknogenol znižuje hladinu LDL (zlého) cholesterolu a zvyšuje hladinu HDL (dobrého) cholesterolu. Zabraňuje ich oxidácii. Hladina triacylglycerolov sa nemení. Tento objav je dôležitý hlavne u žien v menopauze, ktorým sa prestanú vytvárať hormóny ovplyvňujúce pomer LDL a HDL cholesterolu. Pôsobí preventívne proti zelenému a šedému zákalu. Jeho najdôležitejším účinkom je ovplyvňovanie produkciu NO (oxidu dusnatého), ktorý má významne pozitívne účinky na cievy.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.