Rastlinný proteín môže byť lepší ako živočíšny na budovanie svalov 10. 08. 2017

Nový výskum publikovaný v časopise American Journal of Clinical Nutrition dokazuje, že rastlinné bielkoviny vytvárajú svaly rovnako dobre ako mäso. Je to hlavne preto, že rastlinné bielkoviny neobsahujú toľko škodlivých zložiek. Mäso však obsahuje aj zložky, ktoré sú škodlivé pre naše zdravie ako napríklad antibiotiká, hormóny, nasýtené tuky, cholesterol, heterocyklické amíny a kontaminanty, ako napríklad vysoké hladiny  kovov vrátane medi a arzénu. Práve tieto škodlivé prvky zvyšujú zápal a podporujú rôzne choroby, čo nie je vhodné pre naše zdravie. Štúdia potvrdila, že neexistujú žiadne rozdiely v svalovej hmote, na základe stravovacieho štýlu ľudí a tí, ktorí jedia väčšinou strukoviny, majú úžitok rovnako ako tí, ktorí jedia červené mäso.

Rastliny sú tiež primárnym zdrojom všetkých minerálov v našej strave. Minerály sa z pôdy transformujú a zabudujú do potravín prostredníctvom rastlín. Jediný dôvod, prečo živočíšne potraviny obsahujú akékoľvek minerály, je, že zvieratá konzumujú rastliny. Rastliny sú naším jediným zdrojom  vlákniny, ktoré sa v našich črevách viažu s tukom, cholesterolom a škodlivými látkami zo životného prostredia, ktoré vylučujú  z tela von. Vláknina tiež chráni pred rakovinou čriev.

Rastlinné potraviny sú bohatým zdrojom fytochemikálií, ktoré chránia naše endotelové bunky (vnútorná výstelka ciev a dutých orgánov). Tieto bunky zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní elasticity a dilatácie (chorobné rozšírenie orgánu v tele) našich krvných ciev tým, že produkujú plyn nazývaný oxid dusnatý. Zdravie a výkon týchto buniek určujú typy potravín, ktoré jeme. Nasýtené živočíšne tuky, rovnako ako rafinované rastlinné oleje, sú dva faktory, ktoré poškodzujú tieto bunky. Keď sa tieto bunky poškodia, krvné cievy stuhnú, zapália sa a zhoršujú prietok krvi.

Keď zvážime, čo už vieme o škodlivých účinkoch živočíšnych bielkovín zo štúdií, okrem zistení z tejto štúdie (ukazuje sa, že neexistuje žiadna nevýhoda pri používaní rastlinných bielkovín na budovanie svalov), je jasné, že rastlinné bielkoviny sú oveľa lepší zdroj pre tých, ktorí chcú získať svaly, najmä preto, že konzumujú vysoké množstvo bielkovín.

Referencie a články

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.