Raynaudov syndróm - nadmerná citlivosť rúk 26. 02. 2015

Ide o obehovú poruchu, ktorá spôsobuje nadmernú citlivosť rúk (hlavne prstov) a nôh na chlad. Postihuje až 90% žien v plodnom veku. Pri vystavení rúk nízkym teplotám sa vlásočnice, ktoré zásobujú prsty krvou, zmrštia a prejde nimi kŕč. To spôsobí, že sa vlásočnice tak stiahnu až nimi nie je krv schopná pretekať. Do prstov sa nedostáva dostatok okysličenej krvi, zblednú až zmodrajú. Anatomická štruktúra cievnej steny pritom neprejavuje príznaky porušenia. Pridlhý slabý prietok krvi sa často končí omrzlinami. Symptómy sa prejavujú rýchlo a môžu byť vyvolané i citovým stresom. Po krátkej dobe záchvat pominie, obeh sa obnoví – až sa im vráti prirodzená farba. Aby ste tomuto ochoreniu predchádzali, vyhnete sa konzumácii smažených a tučných jedál, ruky a nohy majte v teple. Vyhnete sa liekom, ktoré sťahujú cievy (antibiotiká a lieky proti migréne).

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.