Recept na chudnutie? Porazte svoj hlad! 26. 02. 2015

Bežný človek /ktorý nemá zdravotné problémy/, by vedel zabrániť nadváhe, keby dokázal ovládať svoje chute. 

Pri pohľade na jedlo, ktoré nám chutí, sa nám už v nervovom centre spúšťajú signály, ktoré provokujú chuťové poháriky....a na jedlo príde CHUŤ. Vidíme ho, cítime ho – chceme ho.
Ak sa nevieme kontrolovať, neskôr môže vzniknúť závislosť – napr. na cukre /sladkostiach...

Ak nedokážeme ovládať vôľou svoje chute, existuje ešte ďalšia zaručená pomôcka:
Ovládať priamo centrum sýtosti a hladu

  • práve „TU“ sa rozhoduje o tom, či budeme hladní, alebo sýti.

Funkcia DLPA: – po užití sa v tele z neho vytvorí noradrenalin /prenášač nervových vzruchov zlepšujúcich náladu a znižujúcich chuť do jedla/ - podnieti produkciu cholecysokininu (CCK), ktorý navodzuje pocit sýtosti a ukončenie prijímania potravy.
(Pozn.: CCK sa tvorí v mozgu a v črevách, je dôležitý pri tvorbe pocitov sýtosti a hladu. Pokiaľ ho je málo, ľudia sa prejedajú – pokiaľ ho je dosť, ľudia jedia málo.)

V jedle ho môžeme nájsť v mlieku, syre cottage, strukovinách, hydinovom a rybom mäse, vajíčkach, vo vybraných orieškoch, semienkach, listovej zelenine a celozrných obilovinách.

Okrem úžasnej vlastnosti – odstránenia prebytočnej chuti na jedlo, dodáva pocit bdelosti, zlepšuje pamäť, na organizmus pôsobí veľmi ukľudňujúco – zvyšuje hladinu endorfínov, ktoré spôsobujú dobrú náladu, uvoľňuje bolesť...
Štúdie dokázali, že DLPA chráni endorfíny – ktoré sa vytvárajú v tele a potláčajú bolesti a depresie, čím DLPA potláča niektoré formy chronických bolestí – napr. chrbta, artróz, artritíd, migrén, PMS, pri niektorých typoch depresii a posilňuje imunitný systém.

Ako a kedy ho užívať pri znížení apetítu: vždy ráno na lačno v dávke 500 – 1500 mg,
cca ? - 1 hod. pred jedlom s nesladeným nápojom, najlepšie s vitamínom C a vit. B6, ktoré vo významnej miere podporujú a znásobujú účinky fenylalanínu
/výrobok DLPA už v kapsulkách obsahuje tieto látky v správnom pomere!!!/
V žiadnom prípade NEKOMBINUJTE s bielkovinami – bránia vstrebávaniu DLPA.


Diskusia

Referencie a články

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.