Ryžový proteín 21. 07. 2017

Ryžový proteín je novinkou na trhu s výživovými doplnkami, pochádza zo 100% rastlinných zdrojov. Vyrába sa filtrovaním proteínu a vlákniny z enzymaticky „predtrávenej“ celozrnnej hnedej ryže. Pri procese výroby sa nepoužívajú chemikálie, ani kyslá hydrolýza. V ryžovom proteíne nájdeme v prirodzenej forme aminokyseliny, vitamíny skupiny B, vitamín E, vlákninu a sacharidy. Neobsahuje žiadny tuk, cholesterol a cukor. Ako doplnok výživy je skvelou alternatívou namiesto srvátkových proteínov pre kulturistov, vegetariánov a ľudí, ktorí trpia  tráviacimi ťažkosťami. Používajú ho najmä športovci, ženy, ale aj vegáni a vegetariáni.

 Ryžový proteín má vynikajúci aminokyselinový profil. Aminokyseliny sú základné stavebné prvky vo svaloch, tkanivách a orgánoch, ktoré prispievajú k správnej funkcii hormónov a imunitného systému. Rovnako ako obilie,  má ryžový proteín vysoký obsah cysteínu a metionínu. Je teda výborným zdrojom bielkovín pre budovanie svalov. 

Regenerácia svalov po pravidelnom cvičení je nevyhnutná. Pri tréningu totiž dochádza k poškodeniu svalových vlákien a práve ich regenerácia je dôležitá pre rozvoj svalovej hmoty. Bolo dokázané, že ryžový proteín prispieva k rastu svalov rovnako ako srvátkové proteíny. Aj keď sa ryžový proteín vstrebáva pomalšie, prvoradý je obsah leucínu (aminokyselina, ktorá je najdôležitejšia pri budovaní svalovej hmoty) ktorý sa  vstrebáva rýchlejšie ako zo srvátkového proteínu. 

Pokiaľ naopak chcete schudnúť, bielkoviny majú aj termogénny účinok, veľa energie sa využije na ich spracovanie. Skvelé je tiež využiť tento proteín ako nápoj namiesto sladkostí. 

Prijímať bielkoviny je dôležité aj z iného hľadiska. Sacharidy, a hlavne jednoduché sacharidy zvyšujú hladinu cukru v krvi, čo spôsobuje v organizme nadmernú produkciu inzulínu, ktorý má za úlohu aby sa uložil cukor do buniek a aby sa použil ako energia. V kombinácii s proteínom sa hladina cukru v krvi zvýši menej, takže je viac stabilnejšia.

 Ak máte alergiu a nemôžete jesť produkty s obsahom vajec, mlieka alebo sóje je tento proteín ideálnym riešením. Naviac je bezlepkový a neobsahuje mlieko.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.