Sacharidy a ich definícia 26. 02. 2015

Sacharidy patria do skupiny základných živín, z ktorých sa skladá potrava každého človeka.

Podľa zloženia a fyziologického účinku v organizme sa rozdeľujú na
jednoduché a zložené(komplexné) sacharidy
stráviteľné a nestráviteľné sacharidy
Do skupiny jednoduchých sacharidov patria
monosacharidy : glukóza (hroznový cukor), fruktóza (ovocný cukor),…
disacharidy: sacharóza (repný cukor), laktóza (mliečny cukor),…
Do skupiny zložených sacharidov patria
maltodextrín: čiastočne rozložený škrob
polysacharidy: škrob, celulóza (nestráviteľná vláknina)

Stráviteľné sacharidy – všetky jednoduché sacharidy + škrob predstavujú hlavný zdroj energie pre všetky základné metabolické pochody v organizme (činnosť mozgu a srdca, dýchanie, spracovanie potravy, vylučovanie), pre udržiavanie stálej telesnej teploty a pre prácu svalov.

Nestráviteľné sacharidy – celulóza neposkytuje žiadnu energiu, ale je dôležitá pre správnu činnosť čriev a rozvoj zdravej črevnej mikroflóry.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.