Selén a jeho priaznivé účinky 26. 02. 2015

Selén je stopový prvok potrebný pre správnu činnosť systému obranyschopnosti ľudského organizmu, ktorý chráni bunky pred škodlivými látkami v životnom prostredí.

Pomáha:
pri zápaloch rôzneho druhu, vrátane ochorení kĺbov a kože
chráni proti srdcovým ochoreniam a nádorovým vplyvom
znižuje lámavosť nechtov
podieľa sa na funkcii mnohých enzýmov
významný antioxidant
zamedzuje procesu starnutia tkanív
dôležitý pre činnosť slinivky brušnej
významný pre zachovanie elasticity tkanív, spomaľuje degeneráciu buniek a tkanív

Selén pôsobí podporne na činnosť enzýmov, ktoré pomáhajú chrániť bunky, a zároveň neutralizuje ťažké kovy, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú ľudské zdravie. Ťažký nedostatok selénu narušuje kardiovaskulárne zdravie.

Enzýmy obsiahnuté v seléne chránia bunky pred oxidatívnym poškodením, resp. menia hormón štítnej žľazy tyroxín na biologicky aktívny trijódtyronín, čím zasahujú do metabolizmu a vývoja organizmu.

Selén sa spolu s vitamínom E zúčastňuje antioxidačného obranného systému, ktorý ničí voľné radikály škodlivé pre organizmus.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.