Silový tréning vyvoláva častokrát bolesť v ramene 26. 04. 2017

Pokiaľ patríte medzi pravidelných návštevníkov fitness centra a venujete sa silovému tréningu, určite ste sa už stretli s bolesťou v ramene. Pravidelný silový tréning môže vyvolať zápaly, opuchy či poškodenie svalového vlákna. Tento proces je sprevádzaný bolesťou a často je nevyhnutné zmeniť tréningový plán. Nezaťažovať rameno, upokojiť ho a vyskúšať iné cviky, ktoré nie sú tak náročné na zapájanie svalov v ramene.

 

Ak už pociťujete bolesť, nemusíte nevyhnutne siahať po protizápalových liekoch, ktoré majú negatívne vedľajšie účinky. Existuje však aj čisto prírodný produkt, ktorý má širokospektrálne účinky bez vedľajších negatívnych vplyvov na ľudský organizmus. Serapeptáza je prírodný enzým, ktorý štiepi bielkoviny. Produkuje ho priateľská baktéria z rodu Serratia, žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej.

 

Telo si vie počas svojho života vyrobiť len určité množstvo enzýmov. Väčšia časť z nich sa „spotrebuje“ do 27 roku života človeka. Aj preto sa mladší organizmus rýchlejšie dostane z choroby. Telo je totiž vitálne a regenerácia je v tomto veku rýchlejšia. Okolo tridsiatky sa naša schopnosť reparácie tkaniva  začína znižovať. Fibrín sa začne ukladať po tele a začína spôsobovať rôzne zápaly. Tieto sa začnú prejavovať aj pri vyššej fyzickej záťaži napríklad po silovom tréningu. 

 

„Zrieďuje tekutiny vytvorené zápalovým procesom, prispieva k ich odstráneniu a tým napomáha zmierniť príznaky zápalu a podporuje obnovu tkaniva. Zrieďuje a rozpúšťa hlieny, blokuje v tele uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú v zapálenom tkanive pocit bolesti a spôsobujú opuch. Okrem týchto pozitívnych účinkov, čistí krv od nadmerného množstva fibrínu, ktorý zahusťuje krv a vytvára krvné zrazeniny. Tým napomáha predchádzať cievnym príhodám, infarktom a trombotickým stavom. Urýchľuje hojenie rán po úrazoch a operáciách, odstraňuje bolesti v mieste zápalu a prejavy zápal. V neposlednom rade zlepšuje liečbu antibiotikami tým, že rozkladá ochranný bakteriálny biofilm, ktorý chráni telo baktérie,“ hovorí neurológ MUDr. Karol Točík, CSc.

 

Enzýmy sú kľúčové pre správnu obnovu nášho tela a každý nedostatok v tele a vstrebávaní je spojený so stratou výživných látok z potravy s následkom predčasného poškodzovania a predčasného starnutia. „70-ročný muž má len 25% enzýmov oproti 20-ročnému a tiež nedostatok výživných látok, a to ako zo stravy, tak aj z poškodeného črevného systému.  Serapeptáza je so svojím širokým spektrom pozitívnych účinkov na ľudský organizmus jedným z preventívnych prostriedkov proti starnutiu respektíve starnutie spomaľuje,“ dopĺňa neurológ Karol Točík.  Serapeptáza od slovenského výrobcu výživových doplnkov, spoločnosti Kompava obsahuje až 250 000 SPU v jednej acido-rezistentnej kapsule, pričom obsahuje 110 mg účinnej látky. Kapsule sa rozpúšťajú v tenkom čreve a Inulín pôsobí zároveň ako probiotikum. 

Referencie a články

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.