Svalový glykogén 26. 02. 2015

Glykogén je makromolekula zložená z molekúl glukózy. Nachádza sa v pečeni a vo svaloch. Svalový glykogén sa využíva ako pohotový zdroj energie pri fyzickej námahe. Štiepi sa priamo vo svale na molekuly glukózy, ktoré sú hlavným zdrojom energie pre svalové bunky.

Dostatočné množstvo glykogénu vo svaloch podporuje vytrvalosť a zvyšuje fyzický výkon, najmä u vytrvalostných a silovovytrvalos­tných športov. Po jeho vyčerpaní nastáva únava a znižuje sa fyzický výkon. Zásoby svalového glykogénu sa dajú pravidelným tréningom a stravou s dostatočným množstvom sacharidov významne zvýšiť.

Pečeňový glykogén sa nevyužíva ako zdroj energie, ale slúži ako zásobáreň glukózy, ktorá sa využíva na udržanie rovnovážnej glykémie (hladiny cukru v krvi).

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.