TOP rady na peknú postavu 26. 02. 2015

Súčasťou každého efektívneho a zdravého chudnutie je aj správne nastavenie jedálnička. Nižšie Vám presne popisujeme tipy a triky ako túto náročnú úlohu zvládnuť. Hor sa do boja s tukmi!

RAŇAJKY - začínajúce jedlo dňa. V jedálničku býva prevažne sacharidového charakteru. Z našej rady vrelo odporúčame nízkokalorickú a vysokonutričnú chutnú náhradu stravy BodyFit alebo Extra Mass vo forme lahodného pudingu. Prvé jedlo dňa nám dodáva energiu a hlavne ovplyvňuje našu celodennú aktivitu – ako mentálnu, tak aj fyzickú. Keďže mozog pre svoju činnosť potrebuje sacharidy, práve toto je najvhodnejší čas na ich príjem. Ďalšou výhodou je, že skonzumované sladké /sacharidové jedlo počas dňa spálime na energiu. Preto, ak si aj niekedy dovolíme malý „prehrešok“, vždy je najlepšia voľba na raňajky.

V žiadnom prípade raňajky nevynechávajme. Zabránime tak spomaleniu metabolizmu a prejedaniu vo večerných hodinách. Ak chceme držať striktnú diétu, pečivo a bielu múku úplne z jedálnička vylúčime a nahradíme ich zeleninou.

OBEDY - druhé hlavné jedlo dňa. Je zdrojom energie v popoludňajších hodinách. Ako v psychickej činnosti, tak aj vo fyzickej. Preto je vhodná kombinácia sacharidov aj bielkovín zároveň pri jedle. Ak sa stravujete v reštaurácií alebo jedálni, nezabudnite si so sebou pribaliť 2 kapsulky FitChitosferínu, ktorý stráži Vašu líniu.

Pri redukčných diétach odporúčame prílohu zo zemiakov, ryže a cestovín nahradiť najlepšie listovou zeleninou alebo strukovinami. Obsahujú väčšie množstvo vlákniny, ktorá nielen zasýti, ale má vynikajúcu schopnosť vnútorného prečistenia. Keďže je telo zbavené nečistôt, jednotlivé telesné orgány sa môžu lepšie sústrediť na vykonávanie svojich činností.

Počas úpravy jedálničku dbajme na vysoký príjem tekutín min. 2 – 3 litre denne – najmä neperlivé minerálne vody, bylinkové čaje, príp. zeleninové a ovocné džúsy...

VEČERA - tretie základné jedlo ovplyvňujúce kvalitu spánku a regeneráciu unavených telesných orgánov.

Ak konzumujeme ťažké jedlá, ktoré zaťažujú organizmus, náš spánok ani zďaleka nebude tak kvalitný, čo má veľký súvis s regeneráciou a „načerpaním nových síl“. Sacharidové jedlá alebo vyprážané jedlá sa počas spánku nemajú šancu spáliť – premeniť sa na energiu a tak im nezostáva nič iné, ako premeniť sa vo forme tuku a pohodlne sa uskladniť do tukových vankúšov. Preto odporúčame toto jedlo v ľahkej zeleninovej, prípadne bielkovinovej forme. Ideálnym riešením je lahodná a chutná dávka jedného z našich bielkovinových proteínov: ProteinFit80, ProteinFit70.

Bielkoviny dostatočne zasýtia a pokiaľ nie sú prijímané vo veľkých množstvách – nezaťažujú organizmus, ale v tele pôsobia ako regeneračné prvky, ktoré uzdravujú.

NEZABUDNITE: Večerou si určujeme náladu a pocity ďalšieho dňa.

Rozloženie celodennej stravy v kcal dávkach je individuálne. Ak máme deň, kedy sa fyzicky viac namáhame ako inokedy, môžeme si dopriať sýtejšie jedlá. Ak prežívame pasívny deň, s kľudom môžeme jesť len šaláty a vlákninu.

Každopádne, ak sa chceme dostať späť do formy, treba chcieť a nerobiť to pre nikoho iného na svete – iba PRE SEBA!!!

K tomu sa nám zíde: silná motivácia, pevný cieľ, minimálne štipka sebadisciplíny...

Proteín pre ženy na chudnutie KOMPAVA BodyFit:


Diskusia

Referencie a články

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.