Trápi Vás zranenie? Pomôžte si tejpovaním a tejpovacími páskami. 15. 07. 2015

Tejpovanie - kineziotejping ako samotná metóda sa v poslednej dobe viac a viac dostáva do popredia. Metódy tejpovania sa využívajú v rehabilitácii, pri niektorých špecifických športoch alebo pri presilení končatín.

Týmto druhom tejpovania dokážeme vplývať na akútne a chronické bolesti a poškodenia svalov, šliach, kĺbov a pohybových segmentov. Môže sa nosiť dlhodobo, čo je opak ako pri pevných tejpoch. Samotný kvalitný kinesio tape dokáže byť aplikovaný 4 až 7 dní. Pri správnej aplikácií musia byť splnené dôležité faktory, ktoré majú vplyv na správne využitie tejpu. 

Problémy kolenného kĺbu majú rôzne príčiny. Spôsobujú ich faktory ako svalová nerovnováha, pohybové stereotypy – zlé držanie tela, pretrénovanie, čo má za následok zlá regenerácia, podcenená alebo žiadna kĺbová  výživa, kompenzačné zranenia, hypermobilita a v neposlednom rade získané alebo vrodené degeneratívne ochorenia.

Správnym tejpovaním kolena dokážeme priaznivo ovplyvniť stabilitu a regeneráciu kolenného kĺbu. Fixovať jabĺčko, vytvoriť podporu mäkkých štruktúr, spôsobiť úľavu od bolesti, zlepšiť mechaniku – pohyb v kolennom kĺbe bez obmedzenia. 

Tenisový lakeť názov (laterálna epikondilitída) je zápal  vonkajšej časti lakťa. Príčinou bývajú vonkajšie faktory ako je preťaženie, zlý pohybový stereotyp,  nesprávny opakujúci sa pohyb pri športovej aktivite alebo vnútorné faktory - geneticky a hormonálne podmienené ochorenia. Hlavnou príčinou je takzvaná „paradoxná ischémia“. Vzniká, keď pracujúci sval pri svojej kontrakcií spôsobí redistríbúciu krvného zásobenia na úkor úponu a šľachy.

Správne tejpovanie lakťa zvýši krvný obeh v danej oblasti, zníži sa tlak a zmierni sa bolesť. 

S pribúdajúcim vekom, športovým zaťažením, nadváhou, zlým držaním tela vznikajú na chrbtici kompenzačné zmeny. Časom zapríčiňujú problémy a vznik degeneratívneho ochorenia. Najčastejší problém je bolesť v dolnej časti chrbta alebo lumbago, ktorá býva vyvolaná degeneratívnymi ochoreniami pohybového segmentu chrbtice.

Tejpovanie chrbta priaznivo pôsobíme na prekrvenie a uvoľnenie chrbtových svalov, zároveň podporíme správne držanie tela.  

Ramenný kĺb patrí medzi zložité kĺby, čím sa zvyšuje náchylnosť na vznik zranenia. Bolesť v ramenom kĺbe býva spojená s poranením kĺbových štruktúr alebo mäkkých štruktúr ako sú šľachy, väzy, nervy a cievy.

Tejpovanie ramena pomôže správnemu držaniu ako aj  pohybu v správnej, zdravšej polohe. Kineziologický tejp zníži bolesť a celkovo zlepší biomechaniku v kĺbe. 

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.