Trombus - nebezpečná krvná zrazenina 26. 02. 2015

Trombus je zvláštna zátka z trombocytov. Trombus sa vytvára na stene poškodenej cievy, ktorá môže byť poškodená manuálne (rôzne poranenia) alebo sa roztrhne pri slabej elasticite cievy. Krvácaniu sa zabráni tým, že sa v mieste poškodenia vytvorí primárna zátka, do ktorej sa zachytávajú krvné doštičky spolu s inými krvnými elementmi. Zátka je vytvorená z červených krviniek, ktoré sa zachytávajú do siete fibrínu vznikajúceho z nerozpustného proteínu. Na zrazeninu sa nabaľuje stále väčšie množstvo krvných elementov. Trombus zužuje lúmen cievy (prierez cievy), tok krvi sa musí zrýchliť aby bol orgán zásobený rovnakým objem krvi. Zrýchlený tok krvi spôsobuje, že srdce sa viac namáha a zvýši sa tlak. Najnebezpečnejšie je uvoľnenie trombu do krvného riečišťa, ktorým sa môže dosť do srdca alebo pľúc a následne ich upchať. To môže viesť k upchatiu tepny vyživujúcej srdce alebo pľúca a následným infarktom myokardu alebo zlyhaniu pľúc.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.